X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

YouTube: każda sekunda przynosi godzinę nowych filmów

YouTube: każda sekunda przynosi godzinę nowych filmówfot. Jonas B/ cc/flickr.com

reklama


Dobicie do granicy czterech miliardów wyświetleń oznacza 25% wzrost w stosunku do maja, kiedy ta liczba była o miliard mniejsza. Podobny wzrost odnotowano w łącznej długości filmów umieszczanych na YouTube każdej minuty. W maju było to 48 godzin, a teraz już 60. To oznacza, że w ciągu jednej sekundy serwis wzbogaca się o godzinę nowych filmów! Powyższe dane obejmują ruch generowany przez wszystkie urządzenia, za pomocą których użytkownicy odwiedzają i korzystają z serwisu. Warto o tym wspomnieć, bowiem zapewnienie dostępu do YouTube za pośrednictwem mobilnych urządzeń znacząco przyczyniło się do takiego rozwoju.

Jak zauważa Reuters, pomimo tak dużego ruchu wciąż zdecydowana większość wyświetlanych filmików nie przynosi Google dochodów. W skali tygodnia to 3 miliardy filmów, czyli nieco ponad 10%, przeliczając to na szacunkową liczbę wyświetleń.

W ostatnim czasie serwis pokusił się o redesign, jak również wprowadzenie wyspecjalizowanych kanałów. Podmioty zainteresowane prowadzeniem takowych muszą zawrzeć z YouTube umowę, na mocy której zobowiązują się do umieszczania określonej liczby filmów w ciągu dnia lub miesiąca. W zamian uzyskują z kolei pewne udogodnienia, takie jak inny wygląd kanału oraz większe zyski z reklamy. Tego typu umowy podpisali z YouTube m.in. Madonna, Jay-Z czy też KinCommunity.

fot.: YouTube.com/madonna

Z okazji jubileuszu YouTube udostępnił na blogu specjalny filmik. Oto on:

Więcej szczegółowych statystyk dotyczących aktywności na YouTube znajdziecie tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail