X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

6 lat z YouTube

6 lat z YouTubeFot.: Rego - d4u.hu/CC/Flickr.com

reklama


YouTube założyli w lutym 2005 roku Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim. Witrynę udostępniono do publicznego użytku 3 miesiące później. Od tego czasu serwis rozwijał się w bardzo szybkim tempie i doczekał się statusu giganta – obecnie w rankingu najpopularniejszych stron Alexa Internet zajmuje 3. pozycję, ustępując jedynie Google i Facebookowi. A skoro już jesteśmy przy Google, przypomnijmy, że firma kupiła w 2006 roku YouTube za 1,67 mld dolarów.

Z okazji swoich urodzin, zespół YouTube’a podzielił się za pośrednictwem oficjalnego bloga najnowszymi osiągnięciami. Wynika z nich, że każdej minuty bazę serwisu zasilają filmy trwające 48 godzin – to 100% wzrost w stosunku do poprzedniego roku! Co więcej, kilka dni temu zanotowano rekordową liczbę 3 miliardów wyświetleń filmików w ciągu jednego dnia. To z kolei o połowę więcej niż w maju 2010 roku.

YouTube rozwija się w bardzo szybkim tempie / Fot. YouTube

Wszystko to świadczy o tym, że niemożliwym jest wyobrazić sobie dzisiejszy Internet bez YouTube. Oglądanie filmików zamieszczanych na stronie to dla wielu użytkowników sieci codzienna rutyna. Serwis umożliwia oglądanie na żywo transmisji z ważnych wydarzeń, w ostatnim czasie były to ślub księcia Williama i Kate Middleton oraz uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Wielkim atutem jest również łatwość wrzucania własnych nagrań.

Warto dodać, że nie wszędzie dostęp do portalu jest możliwy. W chwili obecnej na YouTube.com nie mogą wejść mieszkańcy Chin, Iranu, Libii, Tunezji i Turkmenistanu. To oczywiście efekt decyzji politycznych. Nie da się ukryć, że zwłaszcza otwarcie chińskiego rynku pomogłoby jeszcze bardziej wyśrubować statystyki.

Poniżej prezentujemy pierwszy w historii filmik zamieszczony na YouTube:

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail