X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Megapanel grudzień 2011: Facebook traci użytkowników

Megapanel grudzień 2011: Facebook traci użytkowników

reklama


W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez  PBI i firmę badawczą Gemius S.A. w  pierwszej dziesiątce kategorii “Społeczności”  prawie bez zmian. Ale tylko pod względem pozycji zajmowanych w rankingu przez najpopularniejsze społecznościowe serwisy internetowe. Chociaż od czasu detronizacji NK.pl we wrześniu ubiegłego roku pierwsze miejsce nadal należy do serwisu Marka Zuckerberga, to koniec ubiegłego roku nie był dla Facebooka zbyt pomyślny.  Serwis stracił w grudniu ponad 200 tysięcy użytkowników.

W porównaniu z wynikami z listopada, WordPress.com i Goldenline.pl również odnotowały spadek, Goldenline odwiedziło w grudniu  prawie 250 tysięcy użytkowników mniej niż w miesiącu poprzednim. Badoo.com, Wykop.pl i Precyl.pl pozyskały więcej użytkowników niż w listopadzie, a Twitter przeskoczył o jedno miejsce w górę. W kategorii “E-commerce” dużym zaskoczeniem było przejście serwisu euro.com.pl z miejsca 13. na 4. , awans wiązał się ze wzrostem liczby użytkowników strony o  ponad milion.

W grudniowym rankingu najpopularniejszych w Polsce stron internetowych pierwsze miejsce zajmuje niezmiennie Google. Tuż za nim YouTube oraz Onet, który stracił w ciągu miesiąca prawie 200 tysięcy użytkowników. Inne portale znajdujące się w czołówce zestawienia, takie jak Grupa Gazeta .pl, Interia.pl czy O2.pl także odnotowują spadek. Nieznacznym wzrostem pochwalić może się Grupa Wirtualna Polska-Orange oraz Grupa Allegro.

W badaniu brano pod uwagę liczbę tzw. “real users” , czyli osób, które dokonały co najmniej jednej odsłony na badanej witrynie w danym miesiącu.

Ranking w kategorii "Społeczności". Fot.: Megapanel PBI/Gemius

Ranking w kategorii "E-commerce". Fot.: Megapanel PBI/Gemius

Pełne wyniki badania Megapanel za grudzień 2011 można pobrać ze strony Gemius.pl.

  • Paweł Włodarczak

    “Oto podsumowanie grudnia 2012 w wynikach badania Megapanel” to się nazywa info z pierwszej ręki ;) zmieńcie tą literówkę.

  • Dzięki za zwrócenie uwagi – już poprawione ;) 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail