X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najlepiej i najgorzej oceniane banki w sieci

Najlepiej i najgorzej oceniane banki w sieci

reklama


Z raportu przygotowanego przez Brand24 i Agencję Sociall dowiadujemy się, które banki cieszą się największą sympatią w sieci, którym internauci nie szczędzą krytyki oraz gdzie najczęściej dyskutujemy na temat marek bankowych.  Zestawienie dotyczący popularności banków w internecie powstało na podstawie analizy 52 733  publicznych wzmianek dotyczących marek bankowych opublikowanych przez internautów w okresie od listopada do grudnia 2011 roku. Największy nacisk położono na media społecznościowe.

Najpopularniejsze banki

Najpopularniejszym bankiem w internecie okazał się BZ WBK, który odnotował 3 689 wzmianek. Jak wyjaśnia Rafał Tomkowicz, prezes zarządu Finansosfery, popularność BZWBK to skuteczne pozycjonowanie tej marki wśród młodzieży, a zwłaszcza w środowisku studenckim za pomocą “konta >30”. – Bank ten ma w naszym kraju najszerszą ofertę produktową dla klienta indywidualnego i bardzo mocno skupia się na “ubankawianiu” młodzieży, aby w ten sposób przyzwyczaić szerokie grono odbiorców do swoich usług już na starcie funkcjonowania w codziennym życiu związanym z zarządzaniem własnymi finansami – mówi.

Wśród najczęściej komentowanych banków znalazł się także Credit Agricole (3 276) i PKO BP (3 032). Na Facebooku ranking popularności wygrał Bank PKO BP, Bank BPH i mBank. Tuż za podium uplasowały się Citi Bank, Alior i ING Bank Śląski. Najpopularniejsze banki w polskiej blogoferze to po raz kolejny mBank, PKO BP, Credit Agricole, BZ WBK i ING Bank Śląski.

Można odnieść wrażenie, że największy szum w sieci generują banki, które są liderami na rynku pod względem prowadzenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, a to potwierdza fakt obecności marek PKO BP, PeKaO SA, mBanku, BZWBK, czyli pierwszej czwórki pod względem ilości otwartych rachunków bankowych – podsumowuje Tomkowicz.

Ranking popularności marek bankowych w internecie. Fot.: Raport Banki w Internecie. Social24.pl

Ranking popularności marek bankowych na Facebooku. Fot.: Raport Banki w Internecie. Social24.pl

Ranking liczby wzmianek. Fot.: Raport Banki w Internecie. Social24.pl

Znani i… nielubiani

Niestety popularność w sieci nie zawsze idzie w parze z sympatią internautów. Jak pokazało badanie Brand24, najpopularniejsze banki są  również liderami pod względem liczby zebranych opinii negatywnych.  Najwięcej pozytywów i negatywów otrzymał mBank, Alior, BZ WBK i PKO BP. Spośród nich najwięcej przychylnych komentarzy przypadło w udziale mBankowi, a rekordową liczbę głosów krytycznych zanotowano w kontekście Getin Noble i Banku PKO BP.

Zestawienie opinii pozytywnych i negatywnych. Fot.: Raport Banki w Internecie. Social24.pl

Gdzie szukać informacji

Najwięcej wypowiedzi na temat marek banków znaleźć można w serwisach finansowych (prawie 70%), a wśród nich najpopularniejszym miejscem dzielenia się opiniami o bankach i produktach finansowych okazał się portal money.pl, zaraz za nim, bankier.pl i parkiet.com. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych źródeł komentarzy, zarówno zadowolonych, jak i rozczarowanych klientów banków, znalazły się także fora internetowe, blogi oraz serwisy społecznościowe Facebook i Twitter.

Typy źródeł. Fot.: Raport Banki w Internecie. Social24.pl

 

Pobierz pełny raport PDF lub zobacz szczegółową infografikę

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail