X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Temat ACTA zdominował w styczniu polskiego Facebooka

Temat ACTA zdominował w styczniu polskiego Facebooka

reklama


Zespół Fanpage Trendera opublikował kolejne już zestawienie aktywności na Facebooku, tym razem obejmujące styczeń. Badanie objęło fanpejdże pogrupowane w ponad 20 kategorii.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze branże, zdecydowanym liderem są muzyczne fan page, które zgromadziły ponad 7 milionów fanów. To również one zyskały w styczniu najwięcej fanów (niemal 350 tysięcy). Inna kategoria, która w styczniu mocno zyskała to telekomunikacja (przeszło 255 tys. nowych fanów). Jeśli chodzi o całkowitą liczbę fanów, wysoko stoją też akcje fanpejdży związanych z odzieżą i żywnością.

Najpopularniejsze branże na polskim Facebooku / fot.: FanPageTrender.com

Wśród polskich stron najwięcej lajków mają od dłuższego czasu Demotywatory. Jest to jedyny fan page, który zgromadził ich ponad milion. Najwięcej nowych fanów w styczniu zgromadził jednak profil konkurenta Demotywatorów, Kwejka. Patrząc na tempo wzrostu w omawianym miesiącu (170 tys.), należy się spodziewać, że wkrótce również Kwejk (obecnie na 2. miejscu) przekroczy barierę miliona fanów. Styczeń był również dobrym miesiącem dla fan page Playa (124 tys. nowych „lajkowiczów”). O dziwo brak w zestawieniu bardzo popularnego fan page „Kocham Spać”, który na chwilę obecną zgromadził ponad 700 tys. fanów.

Najpopularniejsze polskojęzyczne strony na Facebooku / fot.: FanPageTrender.com

Okazuje się, że Kwejk, poza tym że szybciej niż Demotywatory zdobywa nowych fanów, generuje również większe zaangażowanie, i to zarówno mierzone ilością aktywnych użytkowników, jak i ich procentowym udziałem w całkowitej liczbie fanów. Jeśli chodzi o ten drugi wskaźnik, Demotywatory wypadają zresztą dosyć przeciętnie. Zdecydowanie najlepiej wypada pod tym względem fan page „Dupeczki, dupy”, gdzie coś dla siebie znajdą amatorzy pięknych kobiecych kształtów. Angażuje się na nim prawie połowa wszystkich fanów! Inne bardzo angażujące fan page to „Komentarz usunięty przez ACTA”, oficjalny profil rapera Tomasza Chady oraz „Kocham Buty i Torebki”.

Zaangażowanie na polskich fan page'ach / fot.: FanPageTrender.com

Pages: 1 2

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail