X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Połowa największych blogów działa na silniku WordPress

Połowa największych blogów działa na silniku WordPress

reklama


Największym blogom przyjrzeli się analitycy firmy Pingdom. Oparli się przy tym na liście Top100 sporządzanej przez Technorati.

Wynik badania wskazuje na wielką popularność WordPressa. Aż 49 największych blogów działa na silniku WordPressa, z czego większość (40%) zainstalowała go na własny serwer. Pozostałe 9% korzysta z serwera WordPress.com . Wśród blogów, które oparto na tej platformie warto wymienić doskonale znane fanom nowinek internetowych: Mashable, TechCrunch, The Next Web czy VentureBeat.

14% blogów działa na własnej, niezależnej platformie. Warto tu wymienić m.in. BuzzFeed, Gizmodo czy Business Insider. Tego typu platformy jeszcze lepiej wypadają jeśli spojrzeć tylko na 10 najpopularniejszych blogów, z których aż 4 działają w oparciu o własne rozwiązania.

Na dalszych miejscach znalazły się Movable Type, Drupal i Gawker. Bardzo niewielką popularnością wśród prowadzących największe blogi cieszą się z kolei TumbIr i Blogger.

fot.: Pingdom.com

Porównując tegoroczne zestawienie z analogicznym za rok 2009, zauważalny jest wyraźny wzrost popularności WordPressa i niezależnych platform. Z tego pierwszego korzystały wówczas 32 ze 100 najpopularniejszych blogów, a niezależnych 8. Wyraźny spadek zanotowały z kolei Movable Type i BlogSmith.

fot.: Pingdom.com

Dominacja WordPressa widoczna jest również w raporcie “State of the Blogosphere 2011” autorstwa Technorati, obejmującym całą blogosferę. Tutaj jednak wyraźnie widać, że wśród mniejszych blogów wyraźnie zyskuje Blogger od Google’a.

fot.: Technorati.com

Pełna lista 100 największych blogów wraz z platformami, na których są prowadzone dostępna na blogu Pingdom.

Dodajmy dla porządku, że do grona serwisów, które wybrały WordPress na swoją platformę, zalicza się również Social Press.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail