X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook jak Nasza Klasa. Nowa usługa jest skierowana do szkolnych społeczności

Facebook jak Nasza Klasa. Nowa usługa jest skierowana do szkolnych społeczności

reklama


Udostępnianie plików z notatkami, wysyłanie wiadomości o odwołanych wykładach, tworzenie wydarzeń związanych z życiem szkoły czy uczelni – to tylko część korzyści, jakie zdaniem Facebooka przyniosą “Grupy dla Szkół”.

Co ważne, dołączyć do grupy będą mogli wyłącznie ci facebookowicze, którzy posiadają aktywny adres mailowy na serwerze danej szkoły czy uczelni.

fot. Facebook

Twórca danej grupy będzie jej domyślnym administratorem. Dzięki temu będzie mógł dowolnie dołączać do niej innych facebookowiczów (oczywiście przy zachowaniu wymogu adresu mailowego), a także nadawać uprawnienia administratora.

“Grupy dla Szkół” oferować będą możliwość udostępniania plików. Każdy udostępniający musi jednocześnie mieć na względzie Oświadczenie dotyczącepraw i obowiązków, tak by dany plik nie naruszał żadnego z zawartych tam postanowień. Maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 25 MB.

fot. Facebook

Grupy będą również miały zróżnicowane ustawienia prywatności. W przypadku grup otwartych, każdy facebookowicz będzie mógł je odszukać i dowiedzieć się kto do należy do danej grupy. Z kolei treści udostępniane w ramach grupy otwartej będą mogli widzieć i publikować wyłącznie uczniowie danej szkoły czy uczelni. Grupy zamknięte i ich członkowie również będą widoczne dla wszystkich, natomiast publikowanie i przeglądanie treści udostępnianych w ramach takiej grupy będzie możliwe wyłącznie dla jej członków. Najdalej idące będą grupy tajne, o których istnieniu będą wiedzieć wyłącznie ich członkowie.

Póki co wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do określonej grupy funkcjonującej w ramach szkoły uczelni muszą uzbroić się w cierpliwość. Po udaniu się tutaj należy wpisać nazwę placówki i czekać, aż Facebook wyśle powiadomienie o możliwości tworzenia i dołączania do grup. Facebook wskaże również użytkownikowi listę sugerowanych grup.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail