X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polska wieś coraz bardziej mobilna

Polska wieś coraz bardziej mobilna

reklama


Jak wynika z raportu „Polacy a nowe technologie” przygotowanego przez On Board PR, mieszkańcy terenów wiejskich są liderami w wykorzystywaniu mobilnego dostępu do Internetu oferowanego przez operatorów sieci komórkowych. Już ponad 24 proc. użytkowników Internetu łączy się z nim za pomocą mobilnego dostępu. W dużych miastach użytkowników Internetu dostarczanego przez sieci telefonii komórkowej jest tylko 17 proc. Najmniej osób korzysta z tej technologii w małych miastach, do 50 tys. Mieszkańców – jest to zaledwie 14 proc. użytkowników.

Stałe łącze do „surfowania” w sieci wykorzystuje 77 proc. internautów z terenów wiejskich. Podczas gdy w dużych i małych miastach jest to 86 proc. Plasuje to tym samym mieszkańców wsi na ostatniej pozycji pod względem odsetku osób posiadających stacjonarny dostęp do Internetu.

fot. "Polacy a nowe technologie", On Board PR

– Inwestycje, szczególnie w zakresie dostępu do Internetu, koncentrują się głównie w dużych miastach, gdzie okres zwrotu jest najszybszy. Obszary wiejskie pozostają w dużej mierze niedoinwestowane. Dlatego też, w domach mieszkańców wsi występuje najwięcej mobilnych form dostępu do Internetu – wyjaśnia wyniki badania Katarzyna Szczypek, Head of Department Finance, IT, Real Estate w On Board PR.

Raport „Polacy a nowe technologie” jest następnym z serii opracowań On Board PR Ecco Network. Partnerem raportu jest IAB Polska. Ideą projektu jest analiza otoczenia komunikacyjnego i pomoc organizacjom oraz przedsiębiorcom różnych branż w planowaniu działań komunikacyjnych.

Pobierz raport “Polacy a nowe technologie” [PDF]

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail