X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rewolucyjne zmiany w interfejsie Google+

Rewolucyjne zmiany w interfejsie Google+

reklama


Wczoraj Vic Gundora na oficjalnym blogu Google poinformował o wprowadzeniu nowego, bardziej funkcjonalnego interfejsu G+. Promocyjne materiały wideo, które już od pewnego czasu krążą w sieci, prezentują nowe interesujące funkcje serwisu społecznościowego internetowego giganta, z których w ciągu kilku dni będą mogli korzystać wszyscy zalogowani użytkownicy.

Większe zdjęcia, zdjęcie w tle i wideorozmowy

Nowy interfejs G+ jest o wiele bardziej estetyczny, przejrzysty i wygodny. Pasek kontaktów znajduje się obecnie po prawej stronie ekranu, a obok nazwisk pojawiły się, podobnie jak na Facebooku, awatary. Nie jest to jedyna zmiana upodobniająca serwis Google do portalu Marka Zuckerberga. Profil zyskał bowiem zdjęcie w tle, czy też, jak nazywa je Google,  “zdjęcie na okładce”. Jest ono jednak nieco węższe niż na Facebooku. Dla odmiany zdjęcie profilowe jest teraz o wiele większe. Świetnie prezentują się również udostępniane przez użytkowników treści multimedialne, które obecnie pojawiają się w strumieniu aktywności w większym formacie.  Dodatkowo, gdy najedziemy kursorem na opublikowane zdjęcie, wysunie się na dole przezroczysta ramka z pozostałymi zdjęciami z tego samego albumu.

Nowy interfejs G+. Fot.: Google

Google Plus rozwija także funkcje związane z bezpośrednią komunikacją między użytkownikami online.  W odświeżonej wersji G+ nie tylko dodano tuż nad paskiem kontaktów duży przycisk do rozpoczynania rozmów wideo (“Otwórz spotkanie”), ale także utworzono osobną stronę poświęconą modułowi “spotkania” (ang. Handouts).

Moduł "Spotkania". Fot. Google

Spersonalizowana nawigacja

Jeżeli chodzi o nawigację, Google postawił na wygodę i elastyczność. W pasku aplikacji po lewej stronie zamiast statycznych ikon zobaczymy dynamiczne zakładki odsyłające do poszczególnych modułów i ich podstawowych funkcji (te ostatnie wyświetlają się po najechaniu kursorem na ikonę). Dodatkowo to my zdecydujemy, w którym miejscu na pasku aplikacji znajdą się poszczególne zakładki.

Więcej na temat zmian interfejsu G+ na oficjalnym blogu Google.

  • Sempoo

    Dodam tylko, że na monitorze HD stream w G+ jest wyrównany do lewej strony ekranu, zamiast być wyśrodkowanym, powinni to skorygować, coraz więcej userów ma duże monitory.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail