X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa wersja Google+ na Androida

Nowa wersja Google+ na Androida

reklama


Wprowadzenie możliwości rozpoczęcia wideoczatu (hangout) z mobilnej aplikacji Google+ to z pewnością bardzo sensowne rozwiązanie. Po kliknięciu w przycisk „Hangout” i wybraniu znajomych, których chcemy zaprosić do wideoczatu, aplikacja wyśle informację do tych osób. Sam przycisk znajduje się już w głównym menu, więc dostęp do niego jest bardzo ułatwiony.

Inne wprowadzane zmiany dotyczą Strumienia, a ściślej mówiąc jego wyglądu. Zdjęcia będzie można wyświetlać na pełnym ekranie smartfona, a po lewej stronie znajduje się boczne menu, dzięki któremu można swobodnie poruszać się po całej aplikacji. Menu nawigacyjne rozwijamy kliknięciem w ikonę domu.

Do puli nowości należy dodać jeszcze możliwość kliknięcia w +1 przy postach bezpośrednio z poziomu Streamu, opcję zapisywania zdjęć umieszczonych w postach, a także możliwość edycji swoich postów bezpośrednio z poziomu smartfona czy tableta.

Aplikacja na Androida jest zatem po części powieleniem tego co otrzymali użytkownicy urządzeń z iOS kilkanaście dni temu, ale dodaje też nowe funkcje, przede wszystkim rozpoczęcie wideoczatu.

Zmiany to niewątpliwie konsekwencja odświeżenia layoutu normalnej wersji serwisu, które miało miejsce w kwietniu.

fot. Google

  • Pomysł z wyświetlaniem tekstów na obrazkach to totalna porażka! Całość stała się bardzo nieczytelna. Mam nadzieję, że to poprawią.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail