X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa wersja Google+ na Androida

Nowa wersja Google+ na Androida

reklama


Wprowadzenie możliwości rozpoczęcia wideoczatu (hangout) z mobilnej aplikacji Google+ to z pewnością bardzo sensowne rozwiązanie. Po kliknięciu w przycisk „Hangout” i wybraniu znajomych, których chcemy zaprosić do wideoczatu, aplikacja wyśle informację do tych osób. Sam przycisk znajduje się już w głównym menu, więc dostęp do niego jest bardzo ułatwiony.

Inne wprowadzane zmiany dotyczą Strumienia, a ściślej mówiąc jego wyglądu. Zdjęcia będzie można wyświetlać na pełnym ekranie smartfona, a po lewej stronie znajduje się boczne menu, dzięki któremu można swobodnie poruszać się po całej aplikacji. Menu nawigacyjne rozwijamy kliknięciem w ikonę domu.

Do puli nowości należy dodać jeszcze możliwość kliknięcia w +1 przy postach bezpośrednio z poziomu Streamu, opcję zapisywania zdjęć umieszczonych w postach, a także możliwość edycji swoich postów bezpośrednio z poziomu smartfona czy tableta.

Aplikacja na Androida jest zatem po części powieleniem tego co otrzymali użytkownicy urządzeń z iOS kilkanaście dni temu, ale dodaje też nowe funkcje, przede wszystkim rozpoczęcie wideoczatu.

Zmiany to niewątpliwie konsekwencja odświeżenia layoutu normalnej wersji serwisu, które miało miejsce w kwietniu.

fot. Google

  • Pomysł z wyświetlaniem tekstów na obrazkach to totalna porażka! Całość stała się bardzo nieczytelna. Mam nadzieję, że to poprawią.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail