X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Fanpage Trends: Play rośnie w siłę

Fanpage Trends: Play rośnie w siłę

reklama


Wśród branż w dalszym ciągu niepodzielnym liderem jest kategoria „Muzyka” z łączną liczbą fanów dobijającą powoli do 9 milionów. Na kolejnych miejscach kategorie „e-commerce” (4,7 mln) i „odzież” (4,6 mln). Największy przyrost nowych fanów zanotowała jednak, po raz kolejny, branża telekomunikacyjna (413 tys.).

fot. SoTrender.com

W ślad za ogólną liczbą fanów idzie również liczba tych, którzy wykazują zaangażowanie na fanpejdżach. Tutaj również prowadzą strony muzyczne (441 tys.), wyprzedzając sportowe (396 tys.) oraz te związane z e-commerce (330 tys.). Największym odsetkiem zaangażowanych fanów mogą się natomiast pochwalić fanpejdże z kategorii „prasa” i „blogi”.

fot. SoTrender.com

Na szczycie listy najpopularniejszych polskich fan page’y wciąż znajdują się Demotywatory, wyprzedzając Serce i Rozum. Warto wszakże zauważyć, że ten drugi fan page na przestrzeni ostatnich miesięcy pozyskuje znacznie więcej nowych fanów niż lider i nie inaczej było w maju.

Pokaźny awans zanotował Play, który po wyprzedzeniu fanpejdży Kuby Wojewódzkiego i Allegro plasuje się już na 4. miejscu. Do Kwejka traci jednak sporo, bo ponad 100 tysięcy fanów. Skoro o Kwejku mowa, warto wspomnieć, że lada moment zostanie trzecim polskim fan page’m z liczbą fanów przekraczającą milion (w chwili obecnej ma już 999 tysięcy). Po raz kolejny miał również najwięcej zaangażowanych fanów.

fot. SoTrender.com

W kategorii „Muzyka” w dalszym ciągu zażartą rywalizację prowadzą fanpejdże „Tylko muzyka” (popularny talent show w Polsacie) i Grubsona. Obydwa w maju zyskały podobną ilość nowych fanów (odpowiednio 14 i 13 tysięcy) i dzieliło je niespełna 1000 fanów. I znowuż, podobnie jak w kwietniu, w chwili kiedy publikujemy ten tekst nastąpiła zmiana lidera, bowiem na szczyt powrócił Grubson.

Warto wspomnieć o fanpejdżach Danone Nations Cup Polska i BRAVO Polska. Dzięki temu, że klikać w „lubię to” i komentować mogą nie tylko fani danego fan page’a, czasem odsetek zaangażowanych użytkowników może przekraczać ogólną liczbę fanów, a to dzięki uwzględnieniu interakcji dokonywanych przez nie-fanów. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku tych fanpejdży, które w maju mogły pochwalić się niezwykle wysokim odsetkiem zaangażowania, odpowiednio 218 i 202%! Inne fanpejdże posiadające wysoki odsetek zaangażowanych fanów to: Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” (119%), Ekstraklasa.tv (98%), Pokolenie Ikea (67%), Get More Social (55%), Popieranie PO świadczy o brakach w samodzielnym rozumowaniu (55%), klasyczny.com (50%).

Całe majowe Fanpage Trends dostępne na SoTrender.com .

  • troche nie aktualne, kwejk ma grubo ponad milion fanów, a artykul dzisiaj wrzucany ;/

  • @Paweł, zgadza się, jednak zwróć uwagę na to, że dane przedstawione w tym artykule dotyczą maja (tutaj szczegóły: 
    http://www.sotrender.com/pl/fanpage-trends). Fanpage trends publikowane są z pewnym opóźnieniem, na które trzeba brać poprawkę. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Megapanelu (tam opóźnienie jest jeszcze większe). 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail