X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kampania Nike na Twitterze sprzeczna z zasadami etyki reklamy

Kampania Nike na Twitterze sprzeczna z zasadami etyki reklamy

reklama


Nike połączył swoje siły m.in. z Waynem Rooney’em z Manchesteru United oraz Jackiem Wilshere z Arsenalu Londyn. Jednym z elementów kampanii były wpisy publikowane w imieniu marki przez piłkarzy na swoich profilach. Tweety zawierały noworoczne postanowienia piłkarzy oraz linki do stron Nike, nie informując jednocześnie o ich czysto reklamowym charakterze.

Twitter.com/WayneRooney

Brytyjski odpowiednik Komisji Etyki Reklamy, Advertising Standards Authority, nie zgodził się z argumentacją prawników Nike, którzy utrzymywali, że użytkownicy Twittera musieli doskonale zdawać sobie sprawę z powiązań łączących piłkarzy z marką, w związku z czym nie można mówić o wprowadzeniu w błąd. Zdaniem członków organu charakter przekazu nie był na tyle jasny, by każdy użytkownik zdawał sobie sprawę z tego, że kwestionowane wpisy to reklamy.

To nie pierwsze tego typu postępowanie wszczęte przez ASA. W marcu pod lupę wzięto kampanię Marsa, promującą jedną ze sztandarowych marek przedsiębiorstwa – Snickersa. W tamtym przypadku organ nie dopatrzył się jednak naruszenia zasad etyki reklamy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail