X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mniej niż 10% osób trafia na fan page spoza Facebooka

Mniej niż 10% osób trafia na fan page spoza Facebookafot. gettyimages.com

reklama


Analitycy Page Lever poddali badaniu 500 fan page’y, z czego każdy posiadał ponad 100 tysięcy fanów. Badanie dotyczy okresu od marca 2011 do lutego 2012 r.

Okazuje się, że udział zewnętrznych źródeł, takich jak inne strony w Internecie czy wyszukiwarki w generowaniu całkowitej liczby odwiedzin na fan page’ach jest bardzo znikomy i wynosi zaledwie 7,56%. Innymi słowy, więcej odwiedzających trafia na facebookowe strony podczas korzystania z portalu. Źródłem może być wyszukiwarka serwisu, ale również informacja o aktywności naszych znajomych na danej stronie lub reklama.

fot. Page Lever

To pokazuje, że chcąc zbudować popularność fan page należałoby się raczej skupiać na tym, by był on odpowiednio wyeksponowany wewnątrz Facebooka, chociażby poprzez reklamy. Nie do przecenienia jest także interesujący content, który (zwłaszcza w przypadku memów) ma szansę na rozpowszechnienie przez rzeszę fanów i w ten sposób dotarcie do użytkowników spoza tego grona. Dobre pozycjonowanie czy umieszczanie w Sieci linków do fan page mogą oczywiście pomóc, ale – jak się okazuje – takie działania raczej nie podniosą znacząco liczby odwiedzin.

Przypomnijmy, że administratorzy mogą sprawdzić, z których źródeł zewnętrznych odwiedzający trafiają na stronę. Wystarczy wejść w statystyki i kliknąć w zakładkę „zasięg”. W dziale „odwiedziny Twojej strony” znajduje się informacja dotycząca odnośników zewnętrznych, pokazująca ilu użytkowników weszło na stronę za pośrednictwem adresu URL spoza facebook.com .

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail