X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zaczął wielkie sprzątanie

Facebook zaczął wielkie sprzątanie

reklama


W sierpniu Facebook poinformował, że aż 83 miliony kont założonych w serwisie to konta fałszywe lub podwójne. Serwis nie kazał długo czekać na rozpoczęcie jesiennych porządków, zwłaszcza że niedawno ogłosił dodatkowo usprawnienie systemu usuwania fałszywych „lajków”. Dzisiaj możemy już obserwować pierwsze rezultaty przeprowadzanych „czystek”.

Usuwanie fałszywych lub podwójnych profili poskutkowało utratą przez niektóre fanpejdże kilkudziesięciu tysięcy fanów. W Sieci pojawiły się już zresztą pierwsze zestawienia najbardziej „uszczuplonych” stron.

Na czele stawki znajduje się fan page Texas HoldEm Poker, należący do Zyngi. W wyniku czystek ubyło mu niemal 200 tysięcy fanów! To oczywiście sporo, ale jednocześnie stanowi mniej niż 0,5% dotychczasowej liczby fanów, co jest zresztą zgodne z zapowiedziami Facebooka. Serwis oznajmił, że żadna ze stron działających zgodnie z regulaminem nie powinna utracić w wyniku porządków więcej niż 1% fanów. Nie dotyczyło to naturalnie tych fanpejdży, które np. kupowały „lajki”.

Inne strony, którym ubyło najwięcej fałszywych fanów to CityVille (72 tys.), Lady Gaga (65 tys.), Rihanna (49 tys.) i Shakira (48 tys.).

Oczywiście utrata fanów na liczniku to tylko pozorna szkoda dla fanpejdży. Dzięki temu, że ubędzie tych fałszywych administratorzy będą mieli pewność, że licznik fanów oddaje ich rzeczywistą liczbę, a to zaowocuje bardziej wiarygodnymi i miarodajnymi statystykami zaangażowania.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail