X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ ma już 400 milionów użytkowników, ale aktywny jest co czwarty

Google+ ma już 400 milionów użytkowników, ale aktywny jest co czwarty

reklama


Najnowsze dane dotyczące liczby użytkowników Google+ ujawnił na swoim profilu szef działu społecznościowego firmy z Mountain View, Vic Gundotra. Wynika z nich, że baza portalu posiada już 400 milionów zarejestrowanych kont. Czy to dużo? W porównaniu z Facebookiem z pewnością nie, a w świetle niektórych danych to w dalszym ciągu mniej niż w przypadku Twittera. Szkopuł w tym, że zarówno Facebook, jak i Twitter przy okazji ujawniania danych o liczbie użytkowników podają z reguły liczbę aktywnych użytkowników. Tak więc liczba kont zarejestrowanych na Facebooku z pewnością przekracza już miliard, jeśli przypomnimy sobie, że gdy w lipcu serwis ujawniał aktualną wówczas liczbę użytkowników wynosiła ona 955 milionów.

O wiele bardziej miarodajna jest więc druga liczba ujawniona przez Gundotrę – 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU). To nie tylko ponad 9-krotnie mniej niż Facebook, ale też mniej niż Twitter czy LinkedIn. Mimo wszystko można pokusić się o stwierdzenie, że Google+ dobija się do czołówki, przynajmniej pod względem statystycznym. Wciąż jednak wielu, być może słusznie, kwestionuje jakość zaangażowania użytkowników serwisu.

Ci, którzy uwielbiają porównywać Google z Facebookiem dostali zresztą kolejną pożywkę, bowiem Vic Gundotra wraz z ujawnieniem najnowszych statystyk ogłosił również przejęcie przez Google firmy Nik Software. Gdzie tu wątek facebookowy? Wszystko za sprawą aplikacji Snapseed, którą stworzył zespół Nik Software. Dostępna na iOS i Maca, w dodatku ogłoszona najlepszą aplikacją stworzoną na iPada w 2011 roku jest odpowiednikiem zakupionego przez Facebooka Instagrama. Służy zatem do udostępniania i edycji zdjęć. Transakcja oznacza, że zapewne będziemy mogli spodziewać się w najbliższej przyszłości ściślejszej integracji Snapseed z G+ .

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail