X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn jak Facebook: wprowadza powiadomienia

LinkedIn jak Facebook: wprowadza powiadomienia

reklama


Nawet jeśli uznać LinkedIn i Facebooka za rywali – a biorąc pod uwagę ściśle wyspecjalizowany profil pierwszej z tych platform nie jest to takie oczywiste – to zdecydowanie nie jest to tak zaciekła rywalizacja jak między serwisem Zuckerberga, a chociażby Google+ . Być może dlatego LinkedIn wprowadził funkcję, która użytkownikom Facebooka jest już doskonale znana od bardzo dawna.

Dzięki powiadomieniom użytkownicy LinkedIn zostaną poinformowani o tym, że ktoś „polubił” lub skomentował opublikowane przez nich treści czy też zaakceptował zaproszenie do znajomych. Dodatkowo wprowadzono coś czego na Facebooku nie uświadczymy – powiadomienie o tym kto przeglądał nasz profil.

Tak jak w przypadku Facebooka ikonę powiadomień umieszczono w górnym pasku ekranu. Obok flagi znajduje się też nowa ikona koperty, oznaczająca skrzynkę na wiadomości. O nowych powiadomieniach dowiemy się dzięki czerwonemu kółku, które pojawi się w miejscach ikon.

fot. LinkedIn

Funkcja powiadomień dostępna będzie nie tylko w wersji desktopowej portalu. Wprowadzona zostanie również w mobilnych wersjach przeznaczonych dla urządzeń z Androidem oraz iOS.

Nowa funkcja ma być wprowadzana sukcesywnie na przestrzeni kilku nadchodzących tygodni.

Skoro poruszyliśmy wątek Facebooka i jego porównań z LinkedIn warto na koniec przytoczyć ciekawostkę. Otóż od czasu majowego debiutu giełdowego Facebooka, cena akcji spółki spadła o 51% (z 38 do niespełna 19 USD). W tym samym czasie kurs akcji LinkedIn wzrósł o 14% i obecnie jest o 36% wyższy niż w trakcie IPO. Ciężko o bardziej dobitny dowód na to, że model biznesowy LinkedIn jest o wiele bardziej przemyślany, o czym zresztą pisaliśmy również tutaj. Nadanie portalowi przez szefostwo ściśle określonego profilu może okazać się za jakiś czas jego największym błogosławieństwem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail