X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter upodabnia się do Timeline

Twitter upodabnia się do Timeline

reklama


Wprowadzenie na Twitterze kilku nowości ogłosił we wtorek na antenie stacji NBC CEO spółki Dick Costolo. Wraz z nimi ujawnił również najnowsze statystyki dotyczące mikrobloga. I tak – Twitter ma w tej chwili 140 milionów użytkowników, którzy generują 340 milionów tweetów każdego dnia. Wartość spółki szacowana jest obecnie na 8 miliardów dolarów.

Najważniejszą zmianą wprowadzaną przez Twittera jest odświeżenie wyglądu stron profilowych. Rzut oka na ich nowy wygląd nie pozostawia wątpliwości – wpływ designu facebookowej Osi czasu jest aż nadto widoczny. W górnej części strony profilowej użytkownik może umieścić duże zdjęcie, na wzór zdjęcia w tle na Timeline. Na tle zdjęcia umieszczone jest mniejsze zdjęcie, profilowe. Nie zapominajmy też, że w wersji webowej użytkownik może ustawić jeszcze jedno zdjęcie, które będzie pełniło rolę tła całej strony.

fot. Twitter

Inną ważną wiadomością ujawnioną przez Dicka Costolo jest aktualizacja mobilnych aplikacji Twittera na Androida, iPhone’a i iPada. To oczywiście konsekwencja opisanej powyżej zmiany w designie stron profilowych. Co ważne, wystarczy że użytkownik ustawi zdjęcie nagłówkowe na jednej z platform (www, Android, iPhone, iPad), by zmienić wygląd strony profilowej na każdej z nich.

Zmiana wyglądu stron profilowych nie wszystkim przypadła do gustu. Część komentujących krytykuje kierunek zmian na Twitterze. Ich zdaniem mikroblog za bardzo upodabnia się do Facebooka, rezygnując tym samym z charakterystycznego minimalizmu. Co ciekawe, niezadowolenie wyraziły również marki. W tym przypadku chodzi o to, że Twitter nie powiadomił ich o planowanych zmianach z wyprzedzeniem.

Więcej informacji na blogu Twittera. Nowe aplikacje mobilne dla Androida, iPhone’a i iPada można znaleźć tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail