X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Deweloperzy mogą reklamować swoje mobilne aplikacje na Facebooku

Deweloperzy mogą reklamować swoje mobilne aplikacje na Facebooku

reklama


Reklamy mobilnych aplikacji miało okazję na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy testować kilku deweloperów, m.in. Kabam, Fab, TinyCo czy Big Fish. Uzyskane przez nich rezultaty okazały się satysfakcjonujące, zarówno dla firm, jak i Facebooka. Idea jest bardzo prosta – deweloper reklamuje swoją mobilną aplikację w kanale aktualności mobilnej wersji Facebooka, użytkownik klikając w reklamę zostaje przekierowany do Google Play lub AppStore skąd może ściągnąć aplikację na swojego smartfona, a serwis dostaje odpowiednią marżę przy każdej zrealizowanej w ten sposób transakcji.

fot. Facebook

Facebook poinformował, że nowe reklamy osiągały znacznie wyższe współczynniki klikalności (nawet o 50%), a także ośmio- a nawet dziesięciokrotnie większy zasięg niż ma to miejsce w przypadku innych reklam tych samych deweloperów. Dlatego nie powinno dziwić, że testy zostały oficjalnie zakończone, a nowe reklamy udostępniono wszystkim deweloperom. W porównaniu do fazy testowej format reklam wzbogacił się o ocenę aplikacji z Centrum Aplikacji Facebooka oraz informację o liczbie znajomych użytkownika, którzy już z niej korzystali. Z drugiej strony nie mają one społecznościowego charakteru w tym sensie, że ich wyświetlanie konkretnemu użytkownikowi nie jest uzależnione od tego czy wcześniej któryś z jego znajomych ściągnął daną aplikację.

Każdy deweloper może przy tym zmierzyć efektywność swoich reklam. Do tego potrzebna jest najnowsza wersja skryptu SDK na Androida lub iOS. Pomiary obejmują m.in. liczbę kliknięć w reklamę i liczbę ściągnięć aplikacji.

fot. Facebook

Facebook zapowiada, że sukcesywnie będą dodawane kolejne usprawnienia nowego produktu w nadchodzących miesiącach.

Więcej informacji na temat reklam i tego w jaki sposób można z nich korzystać dostępnych jest tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail