X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Listopadowy Fanpage Trends: Kuba Wojewódzki wyprzedza Allegro

Listopadowy Fanpage Trends: Kuba Wojewódzki wyprzedza Allegro

reklama


W tym roku liczby przemawiają zdecydowanie na korzyść Facebooka. 2 miliony nowych użytkowników, praktycznie dwukrotnie większa liczba polubień niż w ubiegłym roku, no i przekroczenie progu 1 miliarda facebookowiczów. Wegług raportu przygotowanego przez Sotrender największe polskie profile w serwisie Zuckerberga także odnotowały wzrost i nadal rosną. Demotywatory przekroczyły w listopadzie półtora miliona fanów, a do stron z milionem fanów dołączyły kolejne dwa fan page’e – Kuba Wojewódzki i Allegro. Przedstawiamy listopadowy raport  z cyklu Fanpage Trends.

Wojewódzki wyprzedza Allegro, Orange zagraża pozycji KWEJKA

Ranking najpopularniejszych fan page’y na Facebooku bez wiekszych zmian, prowadzą Demotywatory, Serce i Rozum, Play, KWEJK.pl i Orange Polska. Jak przewidują autorzy raportu, w najbliższym czasie możemy jednak spodziewać się awansu Orange. Przyrost fanów tego profilu od wielu miesięcy znacznie przekracza liczbę nowych fanów fan page’a serwisu KWEJK.  Kuba Wojewódzki po wyprzedzeniu Allegro znajduje się na 6 miejscu w rankingu największych fan page’y. Wszystko wskazuje jednak na to, że o szóste miejsce te dwa profile będą nadal walczyć, bo już od dłużego czasu liczbę fanów i dynamikę wzrostu utrzymują na podobnym poziomie.

Ranking najpopularniejszych fan page'y w listopadzie Fot. Fanpage Trends/Sotrender

Uważam Rze i Rzeczpospolita tracą fanów

Koniec listopada przyniósł także głośne spadki na Facebooku. Kryzys związany z odwołaniem redakcji Uważam Rze, spowodował utratę fanów na rzadko obserwowaną skalę.  Post opublikowany przez Igora Janke, niestety usunięty w ciągu doby od publikacji przez administatora Uważam Rze  znalazł się w listopadowym raporcie wśród najpopularniejszych postów branży Prasa. Fanów w listopadzie stracił również profil Rzeczypospolitej.

Najpopularniejszy wpis w kategorii "Prasa". Fot. Fanpage Trends/Sotrender

Nowe kategorie- miasto, gry i konsole

W najnowszym raporcie Sotrender pojawiły się dwie nowe kategorie: Miasto oraz Gry i konsole.

W pierwszej z nich najpopularniejszy okazał się fanpage PlayStation z 100 tys fanów. Na drugim miejscu znalazł się profil  The Sims. Strona nowego sklepu cdp.pl w tym miesiącu urosła prawie czterokrotnie, dzięki czemu znajduje się na 8 miejscu rankingu.

Listopad to zawsze gorący miesiąc dla graczy, tym razem nie było inaczej. Zatrzęsienie premier z górnej półki (jak choćby nowy Assassin’s Creed 3, Halo 4, Hitman: Rozgrzeszenie, Far Cry 3 czy Wonderbook: Księga Czarów) oraz eventy i promocje cenowe z tym związane przełożyły się na liczbę komentarzy na profilach. Dlatego, mimo iż rozstrzał pod względem ilości fanów jest znaczący, większość stron może pochwalić się bardzo przyzwoitymi wynikami patrząc pod kątem interakcji – podsumowuje dla Sotrender Patrycja Rusnak z Konceptiki.

Największe fan page'e w kategorii "Gry i konsole". Fot. Fanpage Trends/Sotrender

Druga nowa kategoria – Miasta – to zestawienie oficjalnych i nieoficjalnych profili miejskich. Największy fan page w tej kategorii to strona Warszawa Nieznana, pozostałe dwa miejsca na podimu zajmuje Wrocław, który może się pochwalić najlepszą z oficjalnych stron miejskich – Wroclaw [Wroclove].

Najpopularniejsze fan page'e w kategorii "Miasta". Fot. Fanpage Trends/Sotrender

W najnowszym raporcie przygotowanym przez Sotrender znalazło się 250 stron i 33 branże z komentarzami ekspertów. Pełny raport Fanpage Trends znajdziecie tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail