X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od “lubię to” po “znam się na tym”, czyli jak dzięki avatarowi zdobywać doświadczenie zawodowe

Od “lubię to” po “znam się na tym”, czyli jak dzięki avatarowi zdobywać doświadczenie zawodoweLaureatki konkursu Nestlé / fot. mat. prasowy

reklama


Cel

Wsparcie przyszłych specjalistów w pozyskaniu praktycznych umiejętności, niezbędnych do stawiania pierwszych kroków
w ich karierze zawodowej oraz pomoc uczelniom, kształcącym żywieniowców, w realizacji innowacyjnych projektów dydaktycznych, istotnych z punktu widzenia ich rozwoju.

Analiza sytuacji

Mimo że świadomość Polaków w zakresie dbałości o zdrowie, racjonalne odżywianie i kondycję fizyczną rośnie, nadal na tym polu jest dużo do zrobienia. Z badań wynika, że problem nadwagi i otyłości może dotyczyć około 20-25% dzieci oraz 47-51% osób dorosłych w naszym kraju. Tym samym coraz większe jest też zapotrzebowanie na specjalistów w tych obszarach, a na znaczeniu zyskuje ich doświadczenie w zawodzie. Niestety na rynku wciąż niewiele jest inicjatyw wspierających rozwój i karierę przyszłych specjalistów ds. żywienia. Projekt Nestlé był odpowiedzią na pytania: Jak zachęcić młodych ludzi – studentów dietetyki i technologii żywienia – którzy już teraz posiadają pewną wiedzą merytoryczną, do angażowania się w budowanie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia konsumentów? Jak zaszczepić w nich określony sposób myślenia i postępowania, który w przyszłości zaowocuje w zdrowych postawach konsumentów? Jak sprawić, by ich zaangażowanie w rozwój kariery zawodowej z każdym dniem rosło? I przede wszystkim jak wspierać ich w tym rozwoju w czasach, gdy aż 90% z nich twierdzi, że zdecydowana przewaga teorii nad praktyką na studiach przyczynia się do tego, że nie są po ich ukończeniu odpowiednio przygotowani do podjęcia pracy ?

Koncepcja

Dostarczenie młodym ludziom praktycznego zadania (opracowanie planu żywieniowego dla konkretnej bohaterki), dzięki czemu mogli sprawdzić w praktyce zdobytą na studiach wiedzę i umiejętności. Autorzy najlepszych planów zamiast nagród rzeczowych otrzymali możliwość rozwoju i zwiększenia kompetencji zawodowych (m.in.: trzymiesięczna praktyka w Centrum ds. Żywienia Nestlé Polska S.A., udział w największej w Polsce V Konferencji naukowej „Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego” w Rogowie pod opieką Starszego Specjalisty ds. Żywienia Nestlé i przedstawienie tam autorskiej prezentacji oraz szkolenie z autoprezentacji przeprowadzone przez agencję PR Eskadra PUBLICA).

Film promujący projekt:

Działania

Jako platformę komunikacyjną projektu wykorzystano Facebook, na którym uruchomiono fan page avatara – Natalii Honoraty Witalnej. Bohaterka projektu codziennie, przez dwa miesiące (od 2 kwietnia do 10 czerwca 2012), dzieliła się z fanami swoimi spostrzeżeniami na temat jej nawyków żywieniowych, stylu życia i samopoczucia. Sygnalizowane przez nią symptomy, jak np. łamliwe paznokcie czy wysypka na dłoniach, były elementem historii, na podstawie której studenci ułożyli dla avatara odpowiedni plan odżywiania. Plany żywieniowe były oceniane pod kątem spostrzegawczości w obserwacji, merytoryczności, argumentacji rekomendowanych zaleceń oraz kreatywności. W jury zasiedli zarówno przedstawiciele firmy Nestlé oraz Specjaliści żywieniowi Nestlé, jak i niezależni eksperci.

Podczas komunikacji o projekcie wykorzystano także tradycyjne formy promocji – plakaty i ulotki na uczelniach oraz mailing. Inicjatywa promowana była również poprzez film prezentujący Natalię oraz w bezpośrednich kontaktach ze studentami i wykładowcami – podczas ogólnopolskiego Żywieniowego Roadshow Nestlé (spotkania na 9 uczelniach w 8 miastach). Każda prelekcja prowadzana przez Starszego Specjalistę ds. Żywienia z Nestlé Polska S.A. dotyczyła trendów i wyzwań żywieniowych w Polsce i na świecie oraz perspektyw rozwoju i zawodowej przyszłości młodych specjalistów.

W ramach działań media relations skierowanych zostało do mediów (prasa, Internet, TV, radio) łącznie 20 materiałów prasowych: informacji, podcastów z wypowiedziami liderki projektu oraz pitch letterów, czyli zindywidualizowanych, zwięzłych informacji, wysyłanych do konkretnego dziennikarza i zachęcających go do podjęcia zagadnień związanych ze zmieniającą się dziś rolą dietetyka oraz znaczeniem wsparcia młodych żywieniowców na drodze do ich kariery zawodowej.

Pages: 1 2

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail