X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chcesz pracować w Google? Wykorzystaj swój profil na G+ by znaleźć interesujące oferty

Chcesz pracować w Google? Wykorzystaj swój profil na G+ by znaleźć interesujące oferty

reklama


Od kilkunastu miesięcy „integracja” to jedno ze słów-kluczy opisujących działania, jakie podejmuje Google w stosunku do swojego portalu społecznościowego. Większość najważniejszych platform i usług giganta z Doliny Krzemowej posiada już pewne funkcje dedykowane użytkownikom Google+, dość wymienić Gmaila, YouTube, Google Readera czy Bloggera. Teraz przyszedł czas na zintegrowanie kolejnej usługi.

Google Jobs to usługa działająca w ramach oficjalnej strony internetowej Google. Umożliwia ona przeszukiwanie ofert pracy zamieszczonych na stronach Google w każdej części świata. Wystarczy wpisać np. nazwę państwa lub miasta bądź stanowisko. Teraz po wpisaniu określonej frazy w wyszukiwarkę na stronie z wynikami użytkownikom G+ wyświetlony zostanie niebieski pasek. Widnieje na nim informacja o możliwości wykorzystania naszych profilowych informacji przez wyszukiwarkę w celu znalezienia bardziej sprofilowanych ofert. Oczywiście wymaga to zgody użytkownika. Z prawej strony ekranu Google umieścił krótką listę korzyści jakie niesie ze sobą integracja z G+ oraz przycisk, dzięki któremu można wyrazić zgodę. Użytkownikom, którzy nie posiadają konta w serwisie Google zasugeruje jego założenie.

fot. Google

fot. Google

Po uzyskaniu zgody użytkownika wyszukiwarka będzie wyświetlać takie oferty, które potencjalnie wzbudzą największe zainteresowanie użytkownika. Oczywiście im więcej informacji o sobie udostępnił na Google+, tym większa dokładność wyników. To jednak nie wszystko, bowiem Google stwarza możliwość dostarczania użytkownikowi na jego konto na Gmailu informacji o nowych ofertach. Ci, którzy się na to zdecydują zostaną poproszeni o wskazanie z jaką częstotliwością mają być im wysyłane aktualizacje (codziennie, raz na tydzień, raz na miesiąc).

W wynikach wyświetlone zostaną jednocześnie profile wybranych pracowników Google, w zależności od frazy wpisanej w wyszukiwarce. Mogą to być np. osoby, które pracują w zespole poszukującym nowych pracowników. Warunkiem jest, by wśród informacji o przebiegu kariery miały wpisane „Google” i by te informacji były dla nas widoczne. Wyświetlone zostaną zarówno osoby, które mamy już w swoich kręgach, jak również te, które teoretycznie możemy znać. W ten sposób Google chce zachęcić poszukujących pracy do skontaktowania się z pracownikami firmy i chociażby zapytania ich o wrażenia związane z pracą.

Integracja platformy Jobs z Google+ oferuje jeszcze dwie funkcje. Pierwsza z nich to możliwość udostępnienia wybranej oferty pracy na swoim profilu bezpośrednio z poziomu strony z wynikami wyszukiwania. Druga jest wszakże bardziej wyszukana i ciekawsza. Użytkownik może bowiem za pośrednictwem przycisku „Apply Now” zgłosić swoją kandydaturę na wybrane stanowisko, przy czym będzie nawet wymagane przesłanie CV, bowiem wystarczy szybkie wypełnienie aplikacji. Funkcja z pewnością może kojarzyć się z tym co od ponad roku oferuje LinkedIn i przycisk „Apply with LinkedIn”.

fot. Google Plus Daily

fot. Google Plus Daily

Ci, którzy szukają pracy w branży technologicznej i dla których Google jest jednym z wymarzonych pracodawców docenią z pewnością integrację platformy Jobs z G+. Pozostali muszą poczekać na to aż Google pójdzie krok dalej i umożliwi społecznościowe szukanie pracy we wszystkich firmach i branżach. Niewątpliwie będzie to wymagało wprowadzenia nowych funkcji w algorytmie wyszukiwarki Google lub stworzenia od podstaw zupełnie nowej platformy. Zawsze pozostaje też GoldenLine czy LinkedIn.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail