X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto lubi erotykę na Facebooku?

Kto lubi erotykę na Facebooku?

reklama


Zainteresowanie seksem i erotyką już od dawna znajduje ujście również w Internecie, o czym przekonywaliśmy w opublikowanym niedawno artykule “Seks w polskim Internecie: powszechny dostęp, gorzej z wiedzą”. Wskazaliśmy w nim, że jednym z miejsc, w których internauci mogą znaleźć tego typu treści jest Facebook. Wśród fanpejdży dotykających w jakiś sposób tej sfery życia człowieka na szczególną uwagę zasługują te zaliczane do kategorii „Erotyka”. Jak wskazało badanie przeprowadzone przez Interactive Research Center, tego typu strony należą do najbardziej angażujących na całym Facebooku.

Tym razem IRCenter pokusiło się o bardziej dogłębną analizę fanpejdży o tematyce erotycznej. Badanie objęło 20 najbardziej angażujących profili z kategorii „Erotyka”, na których analizie poddano 114 postów o najwyższych współczynnikach zaangażowania, opublikowanych w okresie lipiec – grudzień 2012 r.

Trzy najpopularniejsze erotyczne fanpejdże to „Olej feministki pokaż swe cycki”, „Skoro szyny są długie to i stacja musi być zajebista” oraz „Dupeczki, Dupy”. Dwa pierwsze mogą pochwalić się również największą liczbą zaangażowanych użytkowników w skali miesiąca (monthly active users). Statystyczna społeczność erotyczna liczy sobie prawie 9 tysięcy zaangażowanych użytkowników miesięcznie (najwyższy wynik spośród wszystkich kategorii), którzy generują w tym czasie ponad 11 tys. aktywności (drugi wynik).

fot. Interactive Research Center

fot. Interactive Research Center

Pomimo tego, że teoretycznie głównym targetem opisywanych fanpejdży jest męska część użytkowników Facebooka, kobiety stanowią aż 25% wszystkich zaangażowanych facebookowiczów. Rozkład aktywności w przypadku obydwu płci wygląda podobnie – ponad 90% stanowią komentarze. Kobiety chętniej niż mężczyźni „lajkują” treści publikowane na tego typu profilach.

Jakie treści dominują na erotycznych fanpejdżach? Jak łatwo się domyślić są to przede wszystkim zdjęcia. Te najczęściej publikowane przedstawiają kobiece piersi lub kobiety w różnych pozach. Z kolei najmocniej angażujące są zdjęcia grupowe oraz humorystyczne.

fot. Interactive Research Center

fot. Interactive Research Center

Z punktu widzenia administratorów erotycznych fanpejdży najbardziej owocne dni to środa i niedziela. W środy notowanych jest najwięcej aktywności, natomiast w niedziele najwyższa jest liczba aktywnych użytkowników. Jeśli spojrzeć na pory dnia, najwięcej użytkowników zapoznaje się z treściami publikowanymi na erotycznych fanpejdżach w godzinach 12-13 oraz 18-21. Jednak to wieczorem ich aktywność jest zdecydowanie wyższa.

fot. Interactive Research Center

fot. Interactive Research Center

Pełna treść raportu dostępna na Slideshare: Erotyka na Facebooku

Zobacz nasz raport:

Seks w polskim Internecie:
Powszechny dostęp, gorzej z wiedzą

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail