X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wideo na Facebooku: administratorzy wolą publikować linki do YouTube

Wideo na Facebooku: administratorzy wolą publikować linki do YouTube

reklama


Serwis SocialBakers przeprowadził krótką analizę przyzwyczajeń administratorów w kwestii publikowania filmów wideo na prowadzonych przez siebie fanpejdżach. Wyniki badania przeprowadzonego w dniach 23-27 stycznia wskazują, że zdecydowanie częściej udostępniane są linki do filmików umieszczonych na YouTube. W analizowanym okresie udostępniono ich 3 684, podczas gdy filmików umieszczonych bezpośrednio na Facebooku było 458. Można przypuszczać, że to efekt chociażby tego, że wiele marek ma własne kanały na YouTube, gdzie umieszczają każdy wyprodukowany content wideo. W takiej sytuacji łatwiej i wygodniej jest udostępnić link do filmu, co przyczynia się jednocześnie do zwiększenia ruchu na brandowym kanale.

Różnica jest znacznie mniejsza w przypadku zaangażowania generowanego przez obydwa rodzaje postów z filmami wideo. Linki generują tylko nieznacznie więcej „lajków” i udostępnień, a okazuje się również, że filmiki umieszczone bezpośrednio na Facebooku generują 2-krotnie większą liczbę komentarzy. Patrząc globalnie, kliknięcia w „lubię to” w obydwu przypadkach stanowią ok. 80% wszystkich generowanych interakcji.

fot. Socialbakers

fot. Socialbakers

Zaskoczeniem może być fakt, że wyższym współczynnikiem zaangażowania (engagement rate) cieszą się filmiki umieszczone na serwerach Facebooka. W ich przypadku wyniósł on w analizowanym okresie 0,25%, podczas gdy linki z filmikami na YouTube osiągały średnio 0,151%. Eksperci Socialbakers wskazują, że jedną z przyczyn może być fakt, iż filmiki z Facebooka można umieszczać nie tylko w postach, ale również w dziale „Filmy” na fan page’ach. Trzeba wszakże pamiętać, iż istnieje możliwość integracji fanpejdża z kanałem na YouTube i stworzenia dzięki temu osobnej zakładki „YouTube” na facebookowej stronie. Inną przyczyną takiej różnicy w zaangażowaniu może być fakt, iż filmiki umieszczone na facebookowym serwerze łatwiej ogląda się na mobilnych urządzeniach. Użytkownik może to robić bezpośrednio z poziomu News Feeda, podczas gdy w przypadku linków do YouTube wymagane jest przekierowanie na stronę serwisu.

Oczywiście obydwie opcja mają swoje plusy. W przypadku linków do YouTube generowany jest ruch na kanale, a administrator otrzymuje dokładne statystyki dotyczące ilości wyświetleń i udostępnień. Poza tym, filmiki z YouTube można umieścić w każdym miejscu w Sieci, podczas gdy filmiki z serwera Facebooka mogą być wyświetlane wyłącznie w serwisie. Z drugiej strony, Facebook stwarza możliwość oznaczania znajomych w filmikach, a także zachęcenia użytkowników wyświetlających filmik do polubienia fan page.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail