X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest wprowadza nowe pinezki. Miłośnicy podróży będą zachwyceni

Pinterest wprowadza nowe pinezki. Miłośnicy podróży będą zachwyceni

reklama


Place Pins to kolejna nowa funkcja na Pintereście związana z pinezkami. Dwa miesiące temu ogłoszono wprowadzenie pierwszych reklam w postaci promowanych pinezek.

Odpowiedź na trend

Tym razem nie chodzi o monetyzację, a o odpowiedź na potrzeby użytkowników. Ci coraz częściej przypinają pinezki i tworzą tablice w związku z wakacjami, podróżami czy określonymi miejscami. Codziennie oznaczają 1,5 miliona miejsc w serwisie, co składa się na liczbę już blisko 700 milionów lokalizacji na Pintereście. Serwis postanowił stworzyć w związku z tym stworzyć użytkownikom możliwość oznaczania konkretnych miejsc za pomocą pinezek.

Funkcja ma sprawić, że użytkownicy będą mogli tworzyć coś w rodzaju magazynu podróżniczego, zawierającego zdjęcia wraz z oznaczeniem miejsca, w którym zostały zrobione. Place Pins zawierają również dodatkowe informacje o danym miejscu, np. numer telefonu hotelu widocznego na zdjęciu czy jego dokładny adres.

fot. Pinterest

fot. Pinterest

Stwórz własną mapę z pinezkami

Nowe pinezki będzie można jednocześnie wykorzystać przy tworzeniu map z pinezkami. Przy ich tworzeniu będzie można wykorzystać również już istniejące pinezki. Poza tym, mapę będzie można dodać do dotychczasowych tablic. Stworzone mapy będzie można wysyłać znajomym, np. w celu wspólnego zaplanowania weekendowej wycieczki.

Aby pokazać użytkownikom możliwości, jakie niosą ze sobą nowe pinezki, a także zainspirować ich do stworzenia własnych, Pinterest zaprezentował pierwsze przykłady map z pinezkami. Można je znaleźć tutaj.

fot. Pinterest

fot. Pinterest

Online miesza się z offline

Nowe pinezki dostępne są zarówno w desktopowej wersji Pinteresta, jak również w mobilnych wersjach na iOS i Androida. Pinterest zapowiedział jednocześnie, że to pierwsza z serii nowych funkcji wprowadzanych z myślą o miłośnikach podróży.

Tym ruchem serwis bez wątpienia potwierdza, że komunikacja obrazkowa święci obecnie tryumfy, a możliwość połączenia aktywności internetowej z tą “offline’ową” powinna pomóc jeszcze zwiększyć popularność Pinteresta wśród internautów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail