X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak społeczność na Facebooku reaguje na wydarzenia na Ukrainie?

Jak społeczność na Facebooku reaguje na wydarzenia na Ukrainie?fot. Vladimir Yaitskiy/CC/flickr

reklama


Wydarzenia, akcje, zdjęcia profilowe to tylko przykłady działań, które podjęli internauci, solidaryzując się z Ukraińcami. Świat internetowy nie śpi i działa. Oczywiście te działania nie zmieniają rzeczywistości, ale każdy gesty solidarności i wsparcia jest dla Ukraińców bardzo cenny i ważny, o czym sami niejednokrotnie informowali.

Zdjęcie profilowe

Jedną z popularniejszych aktywności jest zmiana zdjęcia profilowego. Większość zdjęć zbudowana jest na tym samym motywie ukazującym flagę ukraińską albo jej barwy na tle żałobnej czerni. Przykładowy obrazek prezentujemy poniżej.

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Film, który zdobył ogromną popularność

Bardzo duży wskaźnik wyświetleń (ponad 7 mln) uzyskał promowany i udostępniany przez użytkowników Facebooka film relacjonujący wydarzenia w Kijowie. Młoda Ukrainka prosi w nim o pomoc, wsparcie i niebycie obojętnym wobec tego konfliktu. – Proszę Was, teraz pomóżcie nam. Wolność jest już w naszych sercach, wolność jest w naszych umysłach. A teraz chcemy zbudować wolność w naszym kraju. Możesz nam pomóc opowiadając tę historię swoim przyjaciołom, dzieląc się tym filmem. Proszę, dzielcie się nim – mówi mieszkanka Kijowa we wspominanym wideo nagraniu.

Wydarzenia, grupy i demonstracje

Na Facebooku znajdziemy mnóstwo eventów poświęconych publicznym protestom wobec stosowania broni wobec protestujących na Majdanie. Jedna z takich oficjalnych manifestacji odbyła się ostatnio w Krakowie. Także Narodowy Stary Teatr w Krakowie zorganizował z tej okazji wydarzenie.

Na Facebooku znajdziemy też maratony pisania listów (akcja zakończona), koncerty i wydarzenia artystyczne dla Ukrainy, informacje o zbiórkach leków i innych potrzebnych rzeczach oraz akcje typu zapalmy świeczkę (akcja odbyła się w miniony piątek, 21 lutego).

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Ponadto znajdziemy też szereg społeczności wyrażających swój sprzeciw, np. Polacy dla Wolnej Ukrainy lub Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą.

Pomodlić się za Ukrainę

Kościół Rzymsko-katolicki także okazuje swoje wsparcie dla swoich wschodnich współbraci, którzy wyszli na Majdan wspierać strajkujących; oraz dla całego narodu ukraińskiego pogrążonego w bratobójczej walce. Na Facebooku znajdziemy informacje o mszach świętych w tej intencji (chociażby tej w Krakowie) oraz prośbach o modlitwę.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail