X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

BETEGY przewidzi wynik meczu na Twitterze. Bukmacherzy mają się czego bać?

BETEGY przewidzi wynik meczu na Twitterze. Bukmacherzy mają się czego bać?

reklama


BETEGY wykorzystuje trend na komentowanie wydarzeń sportowych w mediach społecznościowych. Dla przykładu, w trakcie ostatniego meczu Ligi Mistrzów użytkownicy Twittera wysyłali nawet 117 tysięcy tweetów na minutę, łącznie natomiast wysłano 4,8 miliona wiadomości na ten temat.

Właśnie z myślą o kibicach korzystających z Twittera BETEGY przygotowało aplikację, która automatycznie udostępnia podstawowe prognozy meczów bezpośrednio w tym serwisie. Aby poznać wynik zbliżającego się spotkania wystarczy w treści tweeta wpisać nazwy dwóch drużyn i dodać @askbetegy, np.: „Legia Wisła @askbetegy”. Wiadomość, którą otrzymamy w odpowiedzi będzie zawierała prognozy wyniku meczu wraz z informacjami o ich prawdopodobieństwie. Obecnie BETEGY udostępnia na Twitterze przewidywania dotyczące meczów Premier League, T-Mobile Ekstraklasy, Bundesligi i Ligi Mistrzów ale w najbliższym czasie zostaną dodane kolejne ligi.

– Na Twitterze na razie udostępniamy prognozy dla 5 lig: Liga Mistrzów, T-Mobile Ekstraklasa, angielska Premiership, niemiecka Bundesliga i hiszpańska La Liga. To jakieś 40-50 meczów, przy czym planujemy dodawanie kolejnych lig. Prognozy są dostępne na 3-4 dni przed meczem. W tym sezonie najwyższą skuteczność prognoz mamy dla Ligi Mistrzów – 64% – mówi Jakub Kacprzak, marketing manager Betegy.

Z myślą o kibicach, którzy chcą poznać dokładniejsze prognozy, a nie mają ochoty ruszać się sprzed telewizora lub są akurat w biegu, BETEGY uruchomiło nową wersję serwisu internetowego dostosowaną do urządzeń mobilnych.

– Już ponad 40% użytkowników z Wielkiej Brytanii odwiedza nas serwis za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. W Polsce i Rosji te wyniki są co prawda niższe, ale bardzo szybko rosną – mówi Alex Kornilov, CEO BETEGY i dodaje: – Komentowanie online i sprawdzanie statystyk sprzed telewizora to coraz popularniejsze zjawisko wśród kibiców sportowych.

Alex Kornilov- założyciel polsko-ukraińskiej platformy – wymarzył sobie stworzenie systemu, który będzie w stanie przewidywać wyniki meczów piłkarskich. I tak właśnie powstała firma Betegy, której prognozy są automatycznie generowane  na podstawie danych statystycznych, przez specjalnie zaprojektowany algorytm.  Mechanizm pod uwagę bierze m.in. takie elementy jak kontuzje zawodników, ich formę, transfery, prognozę pogody. Betegy przewiduje wyniki ponad 20 europejskich i światowych lig- od meczów reprezentacji, przez polską Ekstraklasę, Ligę Mistrzów, Ligę Europejską, Premier League, Bundesligę, La Ligę, Serie A, Ligue 1, po rozgrywki z innych kontynentów – MLS, Copa Libertadores, ligi brazylijską, argentyńską, japońską czy koreańską.

źródło: pl.betegy.com

źródło: pl.betegy.com

@Askbetegy

Jeżeli chcemy dowiedzieć się jaki będzie wynik zbliżającego się meczu, wystarczy, że w treści tweeta wpiszemy nazwy drużyn i dodamy @askbetegy, np. “Chelsea Machester@askbegety”. W odpowiedzi otrzymamy prognozy wyniku meczu wraz z informacjami o liczbie strzelonych goli przez obydwie drużyny, ile żółtych i czerwonych kartek rozda sędzia, dane statystyczne z komentarzami oraz porównanie obu drużyn. Szanse wystąpienia każdego wydarzenia przedstawione są w formie procentowej.

źródło: pl.betegy.com

źródło: pl.betegy.com

źródło: pl.betegy.com

źródło: pl.betegy.com

Ale czy to działa?

Na stronie internetowej firmy Betegy przeczytać możemy, że “średnia skuteczność wszystkich prognoz wygra/przegra/zremisuje wynosi powyżej 50%.” Tym samym firma może pochwalić się najwyższą na rynku skutecznością, a im sezon dłużej trwa, tym mechanizm ma więcej danych, staje się dokładniejszy i jest w stanie przewidzieć więcej rzeczy.

Warto też dodać, że Betegy przewidziało dokładny wynik ubiegłorocznego finału Ligi Mistrzów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail