X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Telekomy i najlepsza obsługa klienta, czyli marcowe podsumowanie Facebooka

Telekomy i najlepsza obsługa klienta, czyli marcowe podsumowanie Facebooka

reklama


Sprawna obsługa w mediach społecznościowych może się przyczynić do wzrostu zaufania klientów, co z czasem przekłada się na większy sukces firmy. Marcowa analiza Sotrender pozwala przyjrzeć się zagadnieniu tej responsywności i bierze pod lupę siedem największych firm branży telekomunikacyjnej w Polsce, dla których zarówno czas reakcji jak i liczba postów użytkowników, które uzyskały odpowiedź, są naprawdę imponujące. W analizie uwzględniono wszystkie zapytania, które trafiły na strony w okresie 1-31 marca 2014 r.

Kto odpowiada najczęściej?

Pierwszy z przedstawionych wykresów prezentuje liczbę postów, na które zareagowano oraz odsetek, jaki stanowią one w ogólnej liczbie postów. W tej dziedzinie królują Mobile Vikings Polska i Heyah, których administratorzy odpowiedzieli na ponad 98% liczby wpisów użytkowników! Średnia dla tej grupy równa 94%, może również przyprawić większość komercyjnych profili o zawrót głowy. Warto wspomnieć, że Mobile Vikings Polska na polskim rynku pojawił się dopiero w grudniu, a już króluje pośród swojej konkurencji. Jak wynika z podobnych badań Sorender, które przeprowadzono osiem miesięcy temu w tym czasie dla tych samych stron (nie licząc Mobile Vikings Polska) przeciętny odsetek odpowiedzi wzrósł aż o 9,3%!

Obsługa klienta – liczba odpowiedzi na posty

Obsługa klienta – liczba odpowiedzi na posty
Fot.: sotrender.pl

Kto reaguje najszybciej?

Jeżeli chodzi o szybkość reakcji odpowiedzi,  które jest równie istotnym kryterium w ocenie responsywności, spójrzmy na  drugi wykres. W tym wypadku czołówka przedstawia się nieco inaczej – trzy pierwsze miejsca zajmują Heyah, T-Mobile i Plus, dla których odpowiedź na połowę postów udzielona była w mniej niż 6 minut! Warto zauważyć, że w większości przypadków czas ten nie przekroczył kwadransa. Jak widać, administratorzy nie dali klientom możliwości zniecierpliwienia się.

Obsługa klienta – czas odpowiedzi

Obsługa klienta – czas odpowiedzi
Fot.:sotrender. pl

Uwagę należy też wrócić na fakt, że aż trzy z analizowanych stron znalazły się w czołowej szóstce wśród wszystkich analizowanych stron polskojęzycznych rankingu #FanpageTrends pod względem liczby fanów!  Niewątpliwie jest to wynik z którego należałoby brać przykład i wziąć sobie do serca obsługę klienta w mediach społecznościowych, aby stawała na coraz to wyższym poziomie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail