X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje obsługę naklejek w komentarzach?

Facebook testuje obsługę naklejek w komentarzach?fot. Facebook

reklama


Naklejki i emotikony cieszą się powodzeniem wśród sporej części użytkowników, choć bez wątpienia częściej używają ich młodzi ludzie. Jak czytamy na nieoficjalnym blogu Facebooka, jeden z czytelników portalu Social Media Life nadesłał zdjęcie, które mogłoby wskazywać, że Facebook testuje obecnie możliwość dodawania naklejek (ang. stickers) w komentarzach. Nową funkcję zauważyli też niektórzy użytkownicy na Zachodzie, którym umożliwiono wlepienie obrazkowej emotikony w komentarzach do zwykłych wpisów. Ikona naklejki miałaby się pojawić koło ikony aparatu, dokładnie tak jak na czacie.

fot. http://www.socialmedialife.gr/109014/facebook-stickers-se-sxolia/

fot. http://www.socialmedialife.gr/109014/facebook-stickers-se-sxolia/

Do tej pory naklejek można było używać wyłącznie w aplikacji Messenger, gdzie były integralną funkcją czatu i bardzo popularnym dodatkiem do rozmów, oraz na czacie w internetowej wersji portalu. Jeżeli nowa opcja przejdzie pomyślnie testy i spotka się z uznaniem użytkowników, to zapewne już wkrótce zostanie wprowadzona na szerszą skalę i każdy zalogowany będzie mógł z niej skorzystać.

Naklejki błyskawicznie wyrażają emocje

Wydaje się, że naklejki w komentarzach powinny pojawić się już dawno, Facebook jednak dbał o rzetelność i czytelność dyskusji w komentarzach, których „zawalenie” naklejkami mogłyby wprowadzać za dużo bałaganu. Teraz jednak zdaje się zmieniać taktykę, licząc na zwiększenie ilości interakcji. Być może znaczenie miały też statystyki Instagrama, na którym ilość interakcji jest znacznie większa niż na Facebooku, jak wykazaliśmy w niedawno publikowanym tekście.

Na pewno zatem naklejki umożliwią szybszą komunikację wizualną i błyskawiczne dzielenie się swoimi emocjami. Zasadniczą kwestią pozostaje jednak, jak podejdą do tego użytkownicy Facebooka. A samych naklejek nie brakuje. Co rusz, ukazują się nowe serie, jak chociażby te przygotowane tuż przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.

fot. Facebook

fot. Facebook

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail