X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram coraz popularniejszą platformą reklamową

Instagram coraz popularniejszą platformą reklamową

reklama


Serwis Shareablee specjalizujący w analizie i monitorowaniu platform społecznościowych udostępnił statystyki dotyczące Instagrama w Stanach Zjednoczonych. W drugim kwartale tego roku Facebook zanotował skok w ilości tzw. „brand posts” o 22 procent w skali roku, podczas gdy Instagram odniósł aż 49% wzrost. Ilość interakcji również jest zdumiewająca. Znacznie bardziej znany i dłużej funkcjonujący Facebook odnotował 6 miliardów interakcji (polubienia, komentarze, udostępnienia) w zakresie stron firmowych, podczas gdy Instagram aż 3,4 miliarda. Ten drugi jednak w przeliczeniu na ilość akcji wykonanych w ramach jednego posta zdecydowanie przeważa. Na Instagramie było to średnio 6 932 akcje, podczas gdy w przypadku Facebooka 2 396.

Aktywność marek na Instagramie wzrasta znacznie szybciej niż na Facebooku. Ale co szczególnie przykuwa uwagę, to fakt, że ten pierwszy angażuje użytkowników trzy razy bardziej niż drugi. Zatem w Stanach Zjednoczonych tendencja jest wyraźnie na korzyść Instagrama, który dodajmy przecież, że został wykupiony przez Facebooka w 2012 roku.

W Polsce Instagram jeszcze niszowy, ale widać wzrost popularności

W kwietniu br. Instagram w Polsce odnotował rekordowy wynik w liczbie odwiedzających go użytkowników. Ponad 2 miliony Polaków (2,12 mln donosi Megapanel), pośród których przeważają kobiety, młodzi i ludzie z miast. Rok wcześniej serwis notował 974 tys. użytkowników, widać więc wyraźny skok w ilości użytkowników. Komunikacja marek na Instagramie też staje się coraz bardziej popularna. Z treści reklamowych na tym portalu społecznościowym korzysta coraz więcej firm, a i w Polsce podobnie jak w przypadku zagranicy spotykają się one z większym bądź rzadziej – mniejszym zaangażowaniem użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail