X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chcesz wynająć mieszkanie? Skorzystaj z Facebooka!

Chcesz wynająć mieszkanie? Skorzystaj z Facebooka!fot. © Oleksandr Moroz - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Wzmożony ruch wynajmu mieszkań jest szczególnie widoczny w miastach będących ośrodkami akademickimi. Dla studentów rozpoczynających naukę w październiku, to właściwie ostatni moment na znalezienie mieszkania w dobrej lokalizacji i rozsądnej cenie. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która w sierpniu br. odnotowała 116% wzrost zapytań o wynajem nieruchomości i aż 125% wzrost tego zapytania w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

W Warszawie studiuje prawie 250 000 osób i jest to tym samym największy rynek wynajmu nieruchomości dla studentów. Owszem wybór mieszkań jest tu duży, ale jednocześnie są także najwyższe ceny. Koszt wynajmu kawalerki dochodzi nawet do 1500 zł, a w tej kwocie można np. w Krakowie wynająć 3 pokojowe 50 metrowe, czy nawet większe mieszkanie (źródło: Home Broker). Na drugim miejscu, pod względem liczebności studentów, plasuje się Kraków (ok. 200 tys. studentów), a zaraz za nim Wrocław i Poznań (odpowiednio 150 tys. i 130 tys. studentów). Pozostałe największe ośrodki akademickie w Polsce to: Gdańsk, Katowice, Lublin i Łódź.

Szukamy mieszkania lub pokoju na Facebooku

Portal Marka Zuckerberga może okazać się bardzo przydatny w poszukiwaniu mieszkania. Każdy większy ośrodek akademicki posiada dedykowaną stronę lub grupę, w której dodawane są nieustannie ogłoszenia. Najwięcej jest ogłoszeń z ofertą wynajmu pokoju, ale nie tylko. Jeżeli grupa jest zamknięta, wystarczy poprosić o dołączenie, z którym nie powinno być problemu i powinno nastąpić w ciągu maksymalnie paru godzin. Znajdź swoją grupę i zerknij na ostatnie oferty mieszkań i pokoi. W nawiasie podano liczbę członków grupy/fanów.

Mieszkańcy niektórych miast otworzyli na Facebooku też specjalne strony („Nieuczciwi właściciele mieszkań w…”), na których publikują adresy mieszkań podejrzanych właścicieli. Jak zaznaczono w regulaminie strony te mają pomagać uniknąć oszustów oraz informować o różnych mankamentach, na które napotkali poprzedni wynajmujący. Swoje prężnie działające strony posiadają między innymi miasta: Poznań, Lublin, Wrocław.

Wystawiamy w mediach społecznościowych swoje mieszkanie do wynajęcia

Każdy właściciel chce wynająć mieszkanie sprawdzonym osobom, które zatroszczą się o jego posiadłość. Dlaczego więc nie poszukać potencjalnych lokatorów pośród swoich znajomych? Jeżeli posiadamy profil na Facebooku warto zamieścić ogłoszenie na swojej tablicy. Na odpowiedniej stronie lub w odpowiedniej grupie zamieszczamy także informacje o naszej ofercie bądź po prostu wklejamy link do ogłoszenia zamieszczonego wcześniej na innym portalu z kilkoma słowami zachęty. Jeżeli korzystasz z mediów społecznościowych bazujących na komunikacji wizualnej (Instagram, Pinterest), dodaj atrakcyjne zdjęcia pomieszczeń, aby zachęcić do kontaktu. Atrakcyjne wypromowane mieszkanie można nawet wynająć nieco drożej, jeżeli włożymy w to trochę wysiłku. Ten sposób okaże się też na pewno skuteczniejszy niż zamieszczenie byle jakiego ogłoszenia bądź powierzenie poszukiwań lokatorów niekompetentnemu biuru nieruchomości.

  • Julia Czerkawska

    Najlepiej wśród znajomych, tylko jakoś bardzo rzadko ktoś z nich szuka mieszkania, akurat wtedy kiedy my chcemy je wynająć. Tradycyjne ogłoszenie na portalu ogłoszeniowym jak prywatna oferta daje duży lepszy efekt.

  • Kamil Krzywonos

    Można szukać na facebooku ale też można na innych portalach. Ostatnio coraz popularniejsza staje sięstrona http://www.szukamstancji.pl Dużo ogłoszeń, fajny interfejs i działa na urzadzeniach mobilnych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail