X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook dodaje naklejki do komentarzy

Facebook dodaje naklejki do komentarzy

reklama


Facebookowe naklejki (ang. stickers) to nic innego jak ilustracje bądź animacje postaci, które umożliwiają użytkownikom m.in. wyrażanie własnych emocji. Jak dotąd wykorzystywanie naklejek możliwe było wyłącznie na facebookowym czacie oraz w aplikacji FB Messenger. W sierpniu serwis rozpoczął natomiast testowanie funkcji dodawania naklejek w komentarzach.

Odzew użytkowników najwyraźniej był na tyle pozytywny, że władze serwisu zadecydowały o rozpowszechnieniu nowej funkcji, o czym poinformował inżynier oprogramowania Facebooka Bob Baldwin. Zdaniem Baldwina, wprowadzenie nowej funkcji pozwoli użytkownikom na komunikowanie się w bardziej zabawny sposób niż tylko przy użyciu samych słów. Może to być również sposób na łatwiejsze wyrażenie emocji pod czyimś postem. Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy kliknąć w charakterystyczną ikonkę znajdującą się z prawej strony pola tekstowego komentarza.

fot. Facebook.com/bobbaldwin

fot. Facebook.com/bobbaldwin

Przedstawiciel serwisu wspomniał również, że pomysł dodania naklejek również do komentarzy zakiełkował podczas jednego z hackatonów Facebooka w Nowym Jorku. Możliwość przetestowania nowej funkcji jako pierwsi otrzymali oczywiście pracownicy Facebooka i, jak wspomina Baldwin, byli zachwyceni. Teraz możliwość dodania komentarzom kolorytu otrzymają wszyscy facebookowicze. To jednocześnie kolejny przykład tego, że Facebook stawia na komunikację obrazkową.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail