X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak dziękować na Facebooku? Nowe narzędzie Say Thanks to prawdziwa gratka

Jak dziękować na Facebooku? Nowe narzędzie Say Thanks to prawdziwa gratkafot. newsroom.fb.com/news/2014/11/introducing-say-thanks/

reklama


Say Thanks to najprościej mówiąc narzędzie do montowania krótkiego filmu dedykowanego wybranej osobie na podstawie wspólnych zdjęć, komentarzy itd. Ten krótki filmik możemy przygotować dla bliskiej osoby, kogoś z rodziny, kolegi/koleżanki z pracy czy dla kogokolwiek, kogo chcielibyśmy w ten sposób nobilitować i powiedzieć tej osobie coś miłego.

Do dyspozycji mamy dwa motywy (lub jeden, jeżeli z daną osobą nie odnaleziono wspólnych zdjęć lub komentarzy), które przygotowane są całkiem ładnie oraz cieszą oko i ucho. Krótkie 30-60 sekundowe filmiki zaskakują za każdym razem treścią, bo ta z naszej perspektywy wydaje się być dobierana losowo. Mamy wpływ jednak na zdjęcia i komentarze, które możemy wybrać lub w przypadku fotografii – dodać zupełnie nowe.

Nie ma limitu co do ilości wygenerowanych wideo. Ponadto wysyłając film, możemy zachować sporo prywatności, jeżeli wybierzemy opcję: „Tylko ja+” (oczywiście można też wybrać profil publiczny lub “Znajomi+”). Po opublikowaniu film pojawi się na naszej tablicy i tablicy tej osoby. Możemy oczywiście przy udostępnianiu napisać dodatkowy komentarz.

Póki co Say Thanks dostępny jest w wersji komputerowej i mobilnej w języku: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim, tureckim. Poniżej przykładowy film wygenerowany z pomocą opisywanego narzędzia. Aby wypróbować, wystarczy zalogować się na profil i wpisać w wyszukiwarce www.facebook.com/thanks.

Warto być wdzięcznym

Zdaniem amerykańskich badaczy dr. Robert A. Emmons z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis oraz dr. Michael E. McCullough z Uniwersytetu Miami osoby, które okazują wdzięczność są bardziej pozytywne i szczęśliwe.

Wyrażanie wdzięczności to zarazem jeden z najprostszych sposobów na poprawę samopoczucia i wprawienie się w lepszy nastrój, może więc warto nawet wirtualnie powiedzieć od czasu do czasu “dziękuję”, a później powtórzyć to w tak zwanym „realu”.

 • Wiki

  Dziękowanie za pomocą FB… mnie osobiście to nie przekonuje, sory.

 • IGor

  Moim zdaniem całkiem sympatyczna możliwość :)

 • Fajne narzędzie – nie wszystkich znajomych z fb widujemy przecież na co dzień. Można mile kogoś zaskoczyć, gdy odległoścć jest barierą.

 • amelia

  ffffff

 • Wiktoria

  Oliwia

 • marlena

  dzienkuje

 • Nie ma to jednak jak kontakt bezpośredni :) My dziękujemy za budowanie społeczności i szerzenie zadowolenia z pracy, zadowolenia z życia!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail