X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pomaga w zgłaszaniu samobójców

Facebook pomaga w zgłaszaniu samobójcówfot. © WONG SZE FEI - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Co bardziej zorientowani mogą powiedzieć, że przecież już od jakiegoś czasu na Facebooku funkcjonuje możliwość raportowania postów, które mogą być napisane przez potencjalnego samobójcę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone przy współpracy z organizacją pozarządową Suicide Prevention Lifeline. Jak się jednak okazuje, bardzo znikomy odsetek użytkowników Facebooka ma świadomość istnienia takiej usługi, a samo jej działanie jest dosyć problematyczne.

Zmodyfikowana funkcja ma być prostsza w obsłudze. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję przy wybranym poście. Przy następnym zalogowaniu potencjalnego samobójcy do serwisu, zobaczy on komunikat zachęcający do rozmowy z bliską osobą lub konsultantem z fundacji. Opcja ta na początku będzie udostępniona tylko w USA i Kanadzie, jednak po testach, Facebook planuje wprowadzić ją do wszystkich wersji językowych serwisu.

źródło: Facebook

źródło: Facebook

Nie wiadomo jeszcze, czy funkcja ta okaże się w jakiś sposób skuteczna i pomocna, jednak problem samobójców, którzy bardzo często przed śmiercią próbują nawiązań kontakt ze swoim otoczeniem, jest bardzo poważny. W Polsce rocznie jest to ponad 6000 osób, a w skali świata samobójcy liczeni są w setkach tysięcy. Jeżeli dzięki temu rozwiązaniu chociaż jedna osoba mogłaby zostać uratowana, zmiany te z pewnością są uzasadnione. Oczywiście istnieje możliwość nadużywania tej opcji i robienia sobie niesmacznych żartów, ale to niebezpieczeństwo istnieje zawsze. Miejmy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie musiał używać nowej opcji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail