X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zuckerberg zdradza, jaka jest przyszłość komunikacji na Facebooku

Zuckerberg zdradza, jaka jest przyszłość komunikacji na Facebookufot. CC0 Public Domain

reklama


Na początku był tekst. W czasach gdy Facebook był mało znaną platformą komunikacji dla studentów taka forma komunikacji w zupełności wystarczała. Jakiś czas temu rozpoczęła się era treści wideo i zdjęć. Prawdziwy zalew tego typu przekazów widzimy na co dzień. Nie tylko grupa znajomych przesyła sobie zdjęcia czy filmy z ostatniego wypadu w góry, ale taką postać przybierają reklamy i kampanie marketingowe. No dobrze, ale co można innego wymyślić jeżeli chodzi o komunikację?

Tekst, zdjęcia, wideo i…

Podczas ostatniej konferencji w San Francisco, Mark Zuckerberg przedstawił swoje przewidywania dotyczące ewolucji sposobu komunikowania się poprzez swój portal społecznościowy. Za pięć lat, główną formą komunikatów ma być wideo, które już teraz w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Ale następnym krokiem ma być przeniesienie się do… wirtualnej rzeczywistości! Co prawda od razu możemy wskazać na korelację tych przepowiedni z intensywnymi pracami nad najbardziej futurystycznym projektem Facebooka Oculus VR, jednak logika podpowiadałaby takie rozwiązanie. Jak na razie mało kto potrafi wyobrazić sobie przebieg i sposób takiej komunikacji, jednak jeszcze 10 lat temu nikt nie wyobrażał sobie czegoś takiego jak Facebook. Choć jeśli spojrzymy na niedawną zapowiedź dziecka Microsoftu: HoloLens możemy mieć z grubsza pojęcie o co może chodzić. W dodatku Mark zapowiedział, że już niedługo na naszych tablicach zobaczymy sferycznego typu treści wideo, co może zwiastować słuszność przepowiedni na przyszłość.

Wachlarz rozwiązań

Nacisk na coraz to nowe sposoby komunikacji i narzędzia służące do niej, możemy zaobserwować patrząc na portfel startupów i projektów, które pod swoimi skrzydłami ma Facebook. Messenger, WhatsApp czy Instagram, to tylko niektóre z narzędzi umożliwiających komunikację w różnej odsłonie (przez Messengera już możemy zamówić niektóre rzeczy w sklepie lub pizzerii). W połączeniu z dopracowanym Oculusem i nowymi narzędziami, które z pewnością się pojawią, nasze komunikowanie będziemy mogli odbywać różnymi sposobami, których teraz możemy sobie nawet nie wyobrażać.

A na razie piszemy wiadomości, wysyłamy zdjęcia, GIF-y i kręcimy filmiki. Gdyby jeszcze wszystkie były wartościowe…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail