X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ranking 8 darmowych edytorów zdjęć online

Retuszowanie zdjęć przestało być zajęciem zarezerwowanym tylko dla grafików. Dziś każdy z nas może to robić, co więcej, w całkiem niezły sposób, bez poświęcania godzin i tracenia nerwów. Przedstawiamy ranking internetowych edytorów graficznych, dzięki którym Wasze zdjęcia mogą zyskać drugie życie.

Ranking 8 darmowych edytorów zdjęć onlinefot. © Artur Marciniec - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


W dobie Photoshopa, gdzie coraz więcej osób zwraca uwagę na detale zdjęć, cieniowanie, nadawanie im filtrów i innych efektów, obróbka zdjęcia może wydawać się czymś trudnym i niedostępnym. Tymczasem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki edytorom online, każdy z nas może pobawić się mniej lub bardziej profesjonalnie i edytować zdjęcie, ale również stworzyć grafikę, animację czy krótki film. Prawdą jest, że przykłady poniższych narzędzi nie zapewniają tak wielu opcji jak profesjonalny produkt Adobe’a, ale jak na programy darmowe i dostępne dla każdego, są naprawdę pomocne i funkcjonalne.

8. Edytor zdjęć: Adobe Photoshop Express 

Oficjalny darmowy odpowiednik Photoshopa, który tak naprawdę niewiele ma z nim wspólnego. Przede wszystkim nie ma tutaj funkcjonalności znanej nam z płatnego edytora, tak więc jeśli liczycie na w pełni profesjonalną obróbkę zdjęć, Adobe Photohop Express Wam tego nie zapewni. Jednak warto wspomnieć, że nie bez przyczyny narzędzie to znalazło się w tym zestawieniu. Posiada kilka bardzo przydatnych opcji, jak przyciemnienie i rozjaśnienie obrazu. Co w tym nadzwyczajnego? Użytkownik może zadecydować, w którym miejscu fotografii będzie ono ciemniejsze, a w którym jaśniejsze, dzięki czemu obraz może zyskać bardzo ciekawy efekt. Minusy? Program obsługuje tylko format JPEG i zmniejsza fotografie. Ponadto zapisane zdjęcia mają słabą rozdzielczość i nie wyglądają najlepiej. Stąd ostatnia pozycja w rankingu.

obróbka zdjęć online

http://www.photoshop.com/

7. Edytor zdjęć online: Picture2Life 


Jedyne narzędzie w tym zestawieniu wymagające od użytkownika rejestracji, co dla niektórych może okazać się minusem, jednocześnie zapewniające nie tylko edycję zdjęć, ale i tworzenie krótkich filmików oraz animacji. Jest to program online, więc jego użytkowanie nie należy do skomplikowanych, a ilość dostępnych efektów jest zadowalająca. Skąd siódme miejsce? To nie jest złe narzędzie, o czym należy pamiętać, jednak w porównaniu z innymi, według mnie wypada dość słabo.

obróbka zdjęć online

http://www.picture2life.com/

6. Edytor zdjęć: PicMagick 

Kolejne, bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które dosłownie w kilka chwil poprawi jakość zdjęcia. Proste efekty i możliwości korekty na pewno spełnią podstawowe wymagania, jeśli chcecie czegoś bardziej zaawansowanego, PicMagick niestety Wam nie pomoże.

obróbka zdjęć online

http://www.picmagick.com/

5. Edytor zdjęć: FotoFlexer

O ile początkowe użytkowanie tego programu może okazać skomplikowane, to po odnalezieniu odpowiednich narzędzi i efektów, które można zastosować, edycja zdjęć będzie dużo przyjemniejsza. Nałożenie filtrów, ramek, naklejek czy korekta zmarszczek odbywa się w łatwy i szybki sposób. Równie proste jest importowanie zdjęć, którego można dokonać zarówno z dysku komputera, jak i Facebooka, MySpace’a i innych kont. Dlatego też FotoFlexer zajmuje piątą pozycję.

edycja zdjęć online

http://fotoflexer.com/

4. Edytor zdjęć: PiZap 

Program, który edytuje, pozwala tworzyć kolaże i projektować obrazy. Swoje zdjęcia można wgrać zarówno z komputera, jak i z kanałów Social Media, ale także poprzez zrobienie selfie internetową kamerą. Jest to bardzo podstawowy i minimalistyczny program, ale jednocześnie sprawia dużą frajdę. Oprócz korekty zdjęć i nałożenia filtrów, nieco bardziej kreatywni użytkownicy mogą pobawić się w tworzenie memów i słynnych „Keep Calm and…”, a także korzystać z wielu naklejek, które ubarwią niejedno zdjęcie. Lubię „niestandardowe” zdjęcia, dlatego też PiZap zajmuje czwarte miejsce.

edytor zdjęć online

http://www.pizap.com/

3. Edytor zdjęć: LunaPic 

Oprócz opcji podstawowych i niezbędnych do obróbki zdjęć, takich jak kadrowanie, obracanie czy regulacja kolorów, LunaPic oferuje również animacje, jak np. odzwierciedlenia, przejścia czy „Obamizację” swojego zdjęcia, czyli przerobienie go na wzór słynnych plakatów z Barackiem Obamą w roli głównej. Jest to duży plus dla tego narzędzia, gdyż jako jedyne z tego zestawienia posiada animacje niedostępne wśród innych serwisów. Z edytowanych zdjęć można stworzyć kolaż albo pokaz slajdów. Kij ma jednak zawsze dwa końce, a w tym przypadku chodzi o layout, z którym współpraca może nie zostać zaliczona do najlepszych. Ponadto można odnieść wrażenie, że coś tu jest „niedokończone” lub zrobione niedbale.

edycja zdjęć online

http://www190.lunapic.com/

2. Edytor zdjęć online: Pixlr 

Proste w obsłudze narzędzie posiadające opcje, które na pewno zaspokoją podstawowe potrzeby graficzne. Nie jest to wysoka półka w porównaniu z innymi opisywanymi narzędziami, ale widać rozwój jaki dokonał się tutaj w przeciągu kilku lat. Pixlr daje możliwość pracowania na warstwach, dodawania filtrów oraz masek, a także korektę zdjęć. Jeśli więc chcecie stworzyć grafikę, banner lub „podrasować” zdjęcie, Pixlr na pewno Wam w tym pomoże. Obrazy można wgrać z dysku, a gotowe udostępnić m.in. na Facebooku lub zapisać na komputerze. Drugie miejsce za połączenie prostoty użytkowania i funkcjonalności dostępnych opcji.

darmowy edytor zdjęć online

http://blog.pixlr.com/

1. Edytor zdjęć online Sumo Paint 

Jeśli od zawsze chcieliście robić graffiti na ścianach lub marzy Wam się kariera Banksy’ego, to program dla Was. To bardzo dobre narzędzie, a jego interfejs oraz funkcjonalność przypominają znane nam cechy z oryginalnego Photoshopa. Oprócz podstawowych opcji, dostępnych w każdym programie, ma też sporo innych, nieco bardziej zaawansowanych. Mnóstwo efektów i filtrów oferowanych przez to narzędzie może być jednak nieco trudniejsza do zastosowania w porównaniu do innych serwisów. Duża ilość zakładek, przeszukiwanie ich i trudność w zastosowaniu konkretnej opcji może utrudnić i wydłużyć stworzenie odpowiedniej grafiki. Ale jeśli jesteście artystami, a grafika to Wasza pasja, na pewno odnajdziecie się w Sumo Paint. Program nie jest jednak zintegrowany z platformami społecznościowymi, tak więc Wasze dzieło zostanie zapisane na komputerze lub Chmurze. Pierwsze miejsce za możliwość stworzenia naprawdę dobrze wyglądających grafik i profesjonalny wygląd.

darmowy edytor zdjęć online

http://www.sumopaint.com/

Pamiętajcie, że powyższy ranking jest subiektywny i program, który ja oceniłam nisko, dla Was może być najprzydatniejszy i na odwrót. Odnoszę jednak wrażenie, że zestawienie tych ośmiu darmowych narzędzi online jest o tyle pomocne, że każdy z Was będzie mógł znaleźć odpowiednie dla siebie i swoich potrzeb. Wszystkie są bardzo proste w użyciu i często podobne w swoich funkcjach, różniąc się dodatkowymi opcjami. Jak widać powyżej i jak pewnie większość z Was się już przekonała lub przekona, edytowanie zdjęć na niezłym poziomie wcale nie wymaga posiadania drogich programów, a jedynie odrobiny zaangażowania, cierpliwości i praktyki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail