X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook Moments i Lite – nowości na urządzenia mobilne

Facebook Moments i Lite – nowości na urządzenia mobilne

reklama


Photo content ogarnął wszystkie możliwe portale społecznościowe, a nawet strony najpoważniejszych mediów ogólnopolskich. Swoją świetność przeżywa Snapchat, a Instagram osiąga rekordowe zyski. Teraz przyszedł czas na aplikacje ułatwiającą udostępnianie zdjęć na Facebooku.

Moments, bo tak nazywa się nowa apka, jest dosyć prosta w działaniu i trochę przypomina Snapchata. Synchronizuje się ona z naszymi zasobami zdjęć i pozwala nam na dzielenie się nimi z naszymi facebookowymi znajomymi. Co ważne, po udostępnieniu wybranych zdjęć nie zostają one zapisane na Facebooku, a w dodatku Moments pozwala nam na dzielenie się zdjęciami także na Instagramie a także bezpośrednio z aparatu.

Moments-Facebook

źródło: Facebook

Jak mówią eksperci z Menlo Park, Moments pozwala na tworzenie zamkniętych grup znajomych, w których możemy swobodnie pokazywać swoje zdjęcia i wymieniać się opiniami – krótko mówiąc, być w kontakcie przez cały czas.

Czy to dobry pomysł? Pewnie tak, patrząc na sukces Instagrama i Snapchata. Niestety, teraz możemy oczekiwać na pojawienie się wirusa, który będzie zapisywał udostępniane zdjęcia…

A co z Facebook Lite? To mobilna wersja Facebooka, która działa na każdej wersji Androida. Zajmuje niewiele miejsca, pobiera niewiele danych i przeznaczona jest dla użytkowników korzystających z sieci 2G lub obszarów z ograniczonym dostępem do niej. Facebook Lite pozwala na wysyłanie wiadomości (także tych grupowych), udostępnianie zdjęć i statusów, otrzymywanie powiadomień i scrollowanie tablicy. Aplikację można pobrać między innymi ze sklepu Google.

fracebook-lite

źródło: Facebook

Tak więc, pomimo słabej jakości połączenia, nie musimy obawiać się odcięcia od facebookowych nowości…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail