X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Alphabet ma teraz cały… alfabet!

Alphabet ma teraz cały… alfabet!fot. CC0 Public Domain

reklama


Pomysłowy team tym razem zaskoczył nas swoim nowym osiągnięciem, które brzmi dokładnie tak: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Google Alphabet kupił właśnie dosłownie cały alfabet w Internecie. A w zasadzie domenę, utworzoną w 1999 roku, która obejmuje wszystkie 26 liter alfabetu i jest świetna!

W sierpniu mogliśmy zobaczyć domenę abc.xyz, ale jak widać, gigant nie zamierza zwalniać tempa. Zdaliśmy sobie sprawę, że brakowało kilku liter w abc.xyz, więc chcieliśmy być po prostu dokładni.” – tak całą sytuację skomentował rzecznik Alphabetu, jednocześnie nie wspominając o tym, jak w bliższej lub dalszej przyszłości firma zamierza nazwać domenę.

Choć strona nadal się nie ładuje, możemy być pewni, że jest ona własnością Alphabetu, a niektóre ze źródeł, jak np. freevaluator, podają, że wartość domeny przekracza 2 miliony dolarów. Co ciekawe, wyszukiwarka posiada również kilka domen do celów obronnych. Aby zapobiec działaniom nie-fair ze strony opozycji,  Alphabet postanowił przejąć domenę GoogleSucks.com, a za każdym razem, kiedy ktoś na nią wchodzi, zostaje przekierowany do matczynej strony Google.com.

  • “Alphabet postanowił przejąć domenę GoogleSucks.com, a za każdym razem, kiedy ktoś na nią wchodzi, zostaje przekierowany do matczynej strony Google.com.” To przekierowanie chyba nie działa.

    • Patryk Ciechanowski

      Potwierdzam.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail