X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook będzie nas powiadamiał o atakach hakerskich

Facebook będzie nas powiadamiał o atakach hakerskichfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Kilka dni temu Facebook poinformował nas, że z racji tego iż dane użytkowników korzystających z platformy są niezwykle ważne, a zagrożenie atakami hakerskimi coraz większe, firma postanowiła wprowadzić nowy rodzaj powiadomień.

Od tej pory, każdy użytkownik, którego konto będzie narażone na atak hakerski. Jeśli ktokolwiek z Was zauważy powiadomienie takie, jak poniżej, oznaczać będzie, że Wasze konto może być zagrożone.

https://www.facebook.com

https://www.facebook.com

Jak sam Facebook potwierdził w swojej notce, pomimo tego, że firma od zawsze starała się dbać o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, w erze ataków sponsorowanych przez rząd, dodatkowe ostrzeżenia mają pomóc nam w ochronie danych osobowych jeszcze bardziej i zwiększyć naszą świadomość. Być może tego typu działania faktycznie pomogą nam w lepszym zabezpieczeniu wszystkich kont internetowych.

W oświadczeniu Facebooka możemy również przeczytać, że otrzymanie takiego powiadomienia jest równoznaczne z posiadaniem silnych argumentów na to, że taki atak jest jak najbardziej prawdopodobny. Jeśli tylko taka funkcja faktycznie pomoże nam, użytkownikom, w ochronie naszych danych i tak wielu kont, które posiadamy w Internecie, ja jestem za. Pytanie tylko, czy zmiana hasła będzie wystarczająca?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail