X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook będzie nas powiadamiał o atakach hakerskich

Facebook będzie nas powiadamiał o atakach hakerskichfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Kilka dni temu Facebook poinformował nas, że z racji tego iż dane użytkowników korzystających z platformy są niezwykle ważne, a zagrożenie atakami hakerskimi coraz większe, firma postanowiła wprowadzić nowy rodzaj powiadomień.

Od tej pory, każdy użytkownik, którego konto będzie narażone na atak hakerski. Jeśli ktokolwiek z Was zauważy powiadomienie takie, jak poniżej, oznaczać będzie, że Wasze konto może być zagrożone.

https://www.facebook.com

https://www.facebook.com

Jak sam Facebook potwierdził w swojej notce, pomimo tego, że firma od zawsze starała się dbać o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, w erze ataków sponsorowanych przez rząd, dodatkowe ostrzeżenia mają pomóc nam w ochronie danych osobowych jeszcze bardziej i zwiększyć naszą świadomość. Być może tego typu działania faktycznie pomogą nam w lepszym zabezpieczeniu wszystkich kont internetowych.

W oświadczeniu Facebooka możemy również przeczytać, że otrzymanie takiego powiadomienia jest równoznaczne z posiadaniem silnych argumentów na to, że taki atak jest jak najbardziej prawdopodobny. Jeśli tylko taka funkcja faktycznie pomoże nam, użytkownikom, w ochronie naszych danych i tak wielu kont, które posiadamy w Internecie, ja jestem za. Pytanie tylko, czy zmiana hasła będzie wystarczająca?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail