X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook usunął jedną ze swoich funkcji. O której pewnie nie mieliście pojęcia

Facebook usunął jedną ze swoich funkcji. O której pewnie nie mieliście pojęciafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Rozmowa poprzez Messengera czy Facebooka z nieznajomymi była do tej pory dość skomplikowana. Wiadomości najczęściej lądowały w haniebnej zakładce “Inne”, a my nie otrzymywaliśmy na ten temat żadnego powiadomienia. Odczytanie wiadomości było możliwe tylko po tym jak sami, z własnej i nieprzymuszonej woli postanowiliśmy poszperać po różnych funkcjach Facebooka. Właśnie dlatego pojawiało się coraz więcej głosów, że zakładka “Inne” jest po prostu nieprzydatna, a wiadomości odczytywane są nawet po kilku miesiącach od ich wysłania.

Message Requests, to nowa funkcja, zastępująca dotychczasową, a która dostępna będzie w ciągu kilku najbliższych dni. Teraz, w oknie Messengera pojawi się informacja o tym, że dostaliśmy wiadomość od osoby, którą być może znamy. Użytkownik będzie mógł przeczytać wiadomość, a następnie zdecydować bez wiedzy nadawcy, o tym czy chce na nią odpisać czy nie.

fot. Facebook

fot. Facebook

Nowa funkcja odnosić się będzie tylko do tych osób, których nie mamy w gronie swoich znajomych. Pozostałe wiadomości, tak jak dotychczas, będziemy otrzymywać w tym samym miejscu. Co ciekawe, David Marcus, kierownik zarządzający Messengerem, zasugerował, że zmian w Messengerze czeka nas jeszcze sporo, a ta dotycząca wiadomości od nieznajomych jest fundamentalną, od której wszystko się zacznie. Firma wciąż chce usprawnić sposoby na odnalezienie ludzi, z którymi użytkownicy chcą się komunikować.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail