X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pozwala na rozmowę z firmami przez Messengera na ich stronie internetowej

Facebook pozwala na rozmowę z firmami przez Messengera na ich stronie internetowejfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Interakcja z klientem powinna być dla firm jednym z najważniejszych czynników, budujących ich wizerunek. Nie zawsze jednak było łatwo sprostać wymaganiom konsumentów przy jednoczesnym korzystaniu z Facebooka, stąd też pojawiła się najnowsza aktualizacja.

Wiadomości oraz wydarzenia na stronie

Choć działanie jest bardzo podobne do działania Messengera, na aktualizacji osiągną przede wszystkim firmy, które w czasie rzeczywistym, będą mogły w dużo łatwiejszy sposób dotrzeć do konsumentów. Dzięki nowej funkcji, mają one mają możliwość dodania opcji “Wiadomości” oraz “Wydarzenia” na swoich stronach internetowych. W efekcie, klienci będą mogli wysyłać wiadomości, a następnie bezpośrednio otworzyć je w Messengerze. Przykład? Jeśli zamówicie jedzenie przez daną stronę, natychmiastowo będziecie je mogli edytować Messengerze.

Posted by Facebook Developers on 1 grudnia 2015

Kolejne ułatwienie, “Wydarzenia”, pozwalają na (co oczywiste) dopisanie się do listy uczestników danej imprezy. Ponadto, klienci będą widzieć wszystkie zmiany moderatora dotyczące eventu, a dzięki subskrybcji, będą “na bieżąco” z informacjami. Jasne, wiem, że wszystko to możemy już robić bezpośrednio za pomocą Facebooka, ale ludzie googlujący w poszukiwaniu firm i ich usług, zdecydowanie częściej decydują się na wejście na stronę internetową, a nie facebookową. Właśnie dlatego firma postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom tej grupie konsumentów, którzy z jednej strony preferują strony internetowe, a jednocześnie cenią sobie prostotę komunikacji via Messenger.

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail