X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Już nie skorzystacie z funkcji geolokalizacji na Google

Już nie skorzystacie z funkcji geolokalizacji na Googlefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Google, taki gigant i usuwa jedną ze swoich usług, która jak wszystkie inne służyć miała do ułatwienia nam życia? Odpowiedź jest niezwykle prosta: tak, to prawda.

Coś nie wyszło…

Firma zdecydowała się na taki krok z oczywistego powodu – zbyt niska popularność funkcji geolokalizacyjnej. Filtrowanie wyników na podstawie lokalizacji okazało się na tyle niepotrzebne i rzadko używane, że najwidoczniej nie było sensu dłużej go użytkownikom udostępniać.

Co ciekawe, informacja o usunięciu funkcji nie wyszła od zarządu czy jego przedstawicieli, ale od użytkowników, którzy po prostu zauważyli z oferowanych opcji zniknęła ta oparta o geolokalizację. To, jak firma tłumaczy swoją decyzję tłumaczy wszystko. Według Google, użytkownicy coraz rzadziej korzystali z te funkcji, przez co tak naprawdę stała się ona bezużyteczna. Firma podkreśla również, że zabieg to nie efekt impulsu, a przemyślana decyzja, która ma sens. Nie ma się czemu dziwić, w końcu Google już jakiś czas temu zapowiedział, że zajmie się wyłącznie najbardziej rozwojowymi projektami.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail