X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

“Gorące tematy” stycznia – użytkowników Instagrama i Facebooka interesują inne rzeczy

“Gorące tematy” stycznia – użytkowników Instagrama i Facebooka interesują inne rzeczyfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Co miesiąc Facebook publikuje raporty poświęcone “gorącym tematom”, które przez dany miesiąc poruszały i frapowały Amerykanów. W tym miesiącu Facebook swoje badanie poszerzył o dane z Instagrama. Jak się okazuje inne tematy interesowały użytkowników Facebooka, a inne fanów Instagrama. Jest to ważny znak dla marek, które chcą zbudować swoje profile na tych portalach.

Analiza przeprowadzana przez Facebooka jest doskonałym źródłem wiedzy na temat tego, kto o czym myślał, rozmawiał albo interesował się w danym miesiącu. Raport pokazuje, jakie tematy interesowały jakie grupy wiekowe oraz dzieli je ze względu na płeć. Wiedza ta jest niezwykle ważna dla social media managerów, żeby dowiedzieć się co jest interesujące dla docelowej grupy odbiorców. Dane mogą również pomóc wpasować się w aktualne trendy charakterystyczne dla ich potencjalnych konsumentów.

Dawid Bowie połączył pokolenia

www.insights.fb.com

www.insights.fb.com

Śmierć Dawida Bowie była wyraźnie najczęściej poruszanym tematem. Co ciekawe, artysta połączył pokolenia. O piosenkarzu w równym stopniu wspominały kobiety oraz mężczyźni każdym wieku.

Drugim, najczęściej poruszanym tematem przez Amerykanów na Facebooku był temat gry „Powerball”. Równie często pojawiała się tematyka aktualnych wydarzeń takich jak NFL oraz Super Bowl. Jednak te tematy dotyczyły głównie mężczyzn. Interesujący jest fakt, że wyraźnie znaczna część starszych mężczyzn interesowała się postacią amerykańskiej polityk – Sarah Palin.

Z kolei tematem, który był interesujący dla kobiet w młodszym wieku była śmierć, znanego z Harrego Pottera, brytyjskiego aktora Alana Rickmana. Nie mogło zabraknąć Walentynek, jednak święto zakochanych było w dużej mierze poruszane przez młode kobiety.

www.insights.fb.com

www.insights.fb.com

Tematy, które zostały poruszone na Instagramie bardzo się różnią od tych na Facebooku. Raport, który dotyczy Instagrama jest o tyle interesujący, że można z niego zaobserwować jak ludzie swoje zainteresowanie daną tematyką wyrażają obrazem. Na Instagramie w styczniu pojawiało się wiele postów wyrażających smutek ze śmierci piosenkarki Natalie Cole. Był to temat, który poruszały raczej kobiety. Równie często pojawiła się sprawa noworocznej parady, która odbyła się w Kalifornii.

Różnica pomiędzy dominującymi tematami na dwóch platformach jest ogromna. Tylko trzy tematy się pokrywają – Powerball, Alan Rickman oraz Glenn Frey. Jest to ważna wiadomość dla osób budujących swoją strategię w branży mediów społecznościowych. Kluczowe jest aby nie traktować platform jak siostrzane ponieważ jak widać tematy, które interesują ich odbiorców w bardzo różnią się od siebie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail