X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Przekonaj się, który filtr zapewni Ci więcej lajków

Przekonaj się, który filtr zapewni Ci więcej lajkówfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Canva wzięła pod lupę milion zdjęć udostępnionych na Instagramie i sprawdziła, który filtr jest najbardziej popularny na świecie. Swój reseach poszerzyła o 4 kategorie –  #nature, #fashion, #food oraz #selfie, aby przekonać się, które zdjęcie z jakim filtrem zdobywa najwięcej polubień.

1. Clarendon zdeklasował konkurencję

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

Clarendon jest najpopularniejszym filtrem. Wygrał w aż 119 krajach na świecie. Jest to również ulubieniec mieszkańców wszystkich stanów USA. Clarendon  jest najbardziej popularny prawdopodobnie dlatego, że ma w sobie wszystko co najlepsze – rozjaśnia oraz sprawia, że kolory stają się bardziej intensywne. Drugą przyczyną jego popularności może być fakt, że znajduje się on tuż za opcją zdjęcia bez filtru. W czterech krajach na świecie najbardziej popularny jest filtr Juno, a w 3 krajach Sierra oraz Valencia.

2. Srebrny medal dla Juno

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

W przeciwieństwie do miejsca pierwszego, zwycięzcy drugiego miejsca podzielili świat. Drugim najbardziej popularnym filtrem na świecie jest Juno (w 38 krajach), w 29 państwach najbardziej popularna jest Valencia, a w 20 krajów okazało się fanami filtru w stylu vintage – Gingham.

3. Valencia udoskonala naturę

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

Valencia okazała się najpopularniejszym filtrem dla zdjęć krajobrazów. Zdjęcia natury, których kolory zostały podkręcone tym filtrem mają średnio po 121 polubień. Użytkownicy równie często rezygnują z filtrów i pokazują dzikie piękno natury. Zapewne jest to związane z obecnie panującym trendem #nofilter. W pewnym sensie uzyskanie uroczego zdjęcia bez pomocy filtru, wśród fanów fotografowania natury jest powodem do dumy i wtedy  #nofilterneeded.

4. Modny jest Kelvin

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

Wśród zdjęć #fashion najpopularniejszy jest filtr Kelvin. Zdjęcia stylizacji i butów, przy których majstrowano z filtrem Kelvin zdobywają średnio 162 polubienia. Dzięki niemu zdjęcia uzyskują promienny odcień. Radzimy jednak odrobinę ostudzić jego płomienny żar. Ci co kochają modę, kochają również filtr Valencia. Dzięki niemu zdjęcia mają średnio 118 serduszek. Na trzecim miejscu znalazły się nieupiększone zdjęcia.

5. To Skyline smakuje najlepiej

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

Nawet najlepszy makaron może być smaczniejszy jeśli wzbogacimy go filtrem Skyline. Wie o tym każdy fan #foodporn. Dzięki niemu zdjęcia mają średnio 91 lajków. Znalazło się również wielu zwolenników pokazywania prawdziwego piękna ugotowanych przez siebie, albo i nie, potraw. Bowiem zdjęcia bez filtru uzyskują średnio tylko o 5 polubień mniej niż zdjęcia z Skyline. Okazuje się, że kluczowym aspektem w zdjęciach posiłków jest kompozycja potraw, a nie kolory zdjęcia bo czy jakiś filtr może uratować odcień grochówki?

6. Naturalne piękno

www.designschool.canva.com

www.designschool.canva.com

Chcemy być naturalni. Tak przynajmniej pokazały przeanalizowane przez Canva’e zdjęcia selfie. Mają one średnio po 78 lajków. Wśród selfie drugim najbardziej popularnym filtrem okazał się Slumber, a na trzecim filtr fanów jedzenia – Skyline.

Filtry zapewne nie są decydujące jeśli chodzi o liczbę polubień, ale na pewno mogą sprawić, że twoja liczba serc pod zdjęciem wzrośnie. Warto upiększać nasze zdjęcia, nasycać ich kolory i rozjaśniać, ale robić to z głową. Jeśli robisz idealne zdjęcia, przy których filtr jest zbędny brawo, dobra twoja!

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail