X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaj 5 najchętniej oglądanych spotów reklamowych na YouTube

Poznaj 5 najchętniej oglądanych spotów reklamowych na YouTubefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


YouTube Ads Leaderboard to comiesięczne zestawienie spotów reklamowych najchętniej oglądanych przez polskich internautów. Ranking 5 filmów jest ustalany w oparciu o najważniejsze dane pokazujące zaangażowanie użytkowników — liczbę obejrzeń w Polsce oraz procentowy udział odtworzeń w ruchu płatnym w stosunku do bezpłatnego.

1. Turkish Airlines

W lutym, polskich użytkowników YouTube najbardziej zelektryzowała reklama Fly to Gotham City with Turkish Airlines! Turecki przewoźnik oferuje podróżnym lot do Gotham City, w którym mogą skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. Do sukcesu promocji miasta przyczynia się sam Bruce Wayne, gdyż za sprawą dotacji jego przedsiębiorstwa Gotham na nowo budzi się do życia, jako ciekawy ośrodek kultury i zabawy.

2. Przystanek Princessa

Na drugim miejscu rankingu znalazła się Princessa i jej nowatorska kampania DOOH Przystanek Princessa. Czekający na autobus na jednym z wrocławskich przystanków byli zagadywani przez interaktywny city light i niespodziewanie częstowani wafelkami.

3. Rozśpiewany Dawid Podsiadło dla Play

Na podium uplasował się również Dawid Podsiadło w reklamie Dobre brzmienie z Dawidem Podsiadło tylko w Play. Piosenkarz dzięki własnym umiejętnościom wokalnym zaprezentował widzom wysoką jakość muzyki, jaką znajdą w serwisie Tidal dostępnym dla abonentów Play.

4. Wojna z rakiem

Czwarte miejsce zajęła reklama Wojna z rakiem, powstała dla Fundacji Onkologicznej Alivia. Celem tej kreacji jest zachęcenie widzów do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji. Oryginalna koncepcja przedstawia scenerię rodem z filmów S-F, w której kobieta dzielnie stawia czoła potworowi, będącemu w rzeczywistości chorobą nowotworową. Okazuje się, że walka jest możliwa do wygrania tylko, jeżeli nie zabraknie jej amunicji w postaci… pieniędzy.

5. #na4rece

Piąte miejsce zajął Rossmann i reklama walentynkowego konkursu marki Inspiruje nas miłość #na4rece Rossmann. Założeniem akcji było publikowanie przez zakochanych wspólnych zdjęć z hash-tagiem #naczteryrece. Wideo przedstawia historię miłości pewnej pary, która zaczęła się już w szkole od nieśmiałej propozycji wypadu do kina i trwa nadal, ale już w okresie spokojnej starości.

Zestawienie zostało przygotowywane przez polski zespół YouTube i dotyczy tylko klipów, które były elementami kampanii reklamowych na YouTube.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail