X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zanotował bardzo dobre wyniki w I kwartale br. roku: 1,5 miliarda zysku to 3 razy więcej niż rok temu

Pieniądze i liczba użytkowników liczeni w miliardach, wzrost przychodu o połowę większy w porównaniu z rokiem ubiegłym i prawdopodobnie to wszystko za sprawą sprzedaży reklam z urządzeń mobilnych. Zapoznaj się z raportem wyników Facebooka z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Facebook zanotował bardzo dobre wyniki w I kwartale br. roku: 1,5 miliarda zysku to 3 razy więcej niż rok temuwww.facebook.com

reklama


Z Facebooka miesięcznie, średnio korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników, z WhatsAppa 1 miliarda osób, a prawie miliard z Messengera. Wczoraj Mark Zuckerberg, na swoim profilu na Facebooku podsumował pierwszy kwartał bieżącego roku. Szczególny kwartał, w którym swoją premierę miało narzędzie Facebook Live oraz buttony Facebook Reactions.

5,38 mld dolarów przychodu

http://www.prnewswire.com/

http://www.prnewswire.com/

Nie tylko znacząco wzrosła liczba użytkowników Facebooka. Największy na świecie portal społecznościowy może się również pochwalić wzrostem przychodu o 52% więcej w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Przychód Facebooka w I kwartale 2016 roku sięgnął 5,38 miliarda dolarów, a rok wcześniej 3,54 mld USD.

5,2 mld dochodu z reklam

http://www.prnewswire.com/

http://www.prnewswire.com/

Przychód z reklam przyniósł Facebookowi 5,2 miliarda dolarów, oznacza to, że przychód z reklam wzrósł o 57% względem I kwartału zeszłego roku. W podsumowaniu udostępnionym przez Marka Zuckerberga możemy również przeczytać, że to urządzenia mobilne zapewniły serwisowi 82% całego przychodu z reklam.

1,51 mld zysku netto

Facebook zanotował 1,5 miliarda zysku netto, w porównaniu z 512 milionami dolarów zysku w I kwartale ubiegłego roku. Wyniki, które opublikował Mark Zuckerberg zaskoczyły wszystkich, a niedowiarków, o ile jeszcze tacy istnieją na tym świecie, przekonały, że Facebook to prawdziwa maszyna do zarabiania pieniędzy, która ma bardzo poważne plany na przyszłość i dopiero nabiera rozpędu.

Czytaj więcej: Poznaj plany Facebooka na najbliższe 10 lat 

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail