X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TOP20 stron WWW ostatniego tygodnia

Jakie polskie strony informacyjne przeglądamy najchętniej? Która darmowa domena do prowadzenia bloga cieszyła się największą popularnością internautów? Przedstawiamy zestawienie TOP20 przygotowane przez firmę Gemius dla tygodnia 16-22.05.2016.

TOP20 stron WWW ostatniego tygodniafot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


W zestawieniu TOP20 znalazły się strony WWW, które odnotowały największy zasięg w internecie w Polsce. Na tej podstawie możemy wywnioskować, jak zmieniał się ruch na stronach w zależności od dnia tygodnia, które domeny mają stabilne pozycje, a gdzie można zauważyć większą dynamikę:

Dane Gemiusa wskazują, że strona Google.com, zwykle plasująca się na 5-6 pozycji w rankingu, w ubiegłym tygodniu przeskoczyła o dwa miejsca do góry. Otworzyła tydzień na 6. pozycji w poniedziałek (14,2 proc. zasięgu), następnie wspięła się na 5. miejsce, zamieniając się z domeną WP.pl, by ostatecznie od piątku wskoczyć na 4. miejsce, które do tego czasu należało do strony Onet.pl. Weekendowy spadek zasięgu strony Onet.pl nie powinien jednak dziwić – domeny z informacjami odnotowują mniejszy ruch podczas dni wolnych.

fot. gemius.pl

fot. gemius.pl

Polskie strony informacyjne

Poza wymienionymi już Onet.pl i WP.pl, w TOP20 znalazły się również inne polskie strony ogólnoinformacyjne. Na 8. pozycji plasowała się przez większą część tygodnia domena Interia.pl z zasięgiem od poniedziałku do soboty na poziomie 5,1–7,9 proc., a w niedzielę ze spadkiem o jedno miejsce i z zasięgiem w tym dniu 5,7 proc. Drugą dziesiątkę rankingu zaś otworzyła domena Gazeta.pl z zasięgiem na poziomie 3–4,9 proc. Strona O2.pl przez cały tydzień balansowała między 12. a 13. pozycją z zasięgiem wahającym się pomiędzy 2,4 proc. a 4,1 proc. Ostatnimi spośród polskich stron poświęconych informacjom, które znalazły się w zestawieniu TOP20, są: TVN24.pl – domena mieszcząca się w rankingu od poniedziałku do piątku z zasięgiem w tych dniach na poziomie 2,3–2,7 proc. oraz Wyborcza.pl. Ta druga strona internetowa zagościła w rankingu wyłącznie w czwartek z zasięgiem na poziomie 1,8 proc.

Blogspot.com – jedyna tego typu domena w TOP20

Z danych Gemiusa wynika, że najpopularniejszym miejscem poświęconym blogom jest strona Blogspot.com. W zestawieniu TOP20 domena ta balansowała między 16. a 19. pozycją z zasięgiem w tych dniach 1,8–2,5 proc.

Źródło: informacja prasowa

  • Dane, które warto przejrzeć, czyli moc statystyk w naszych rękach ;)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail