X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadzi narzędzie, które umożliwi publikację wpisów w wielu językach

Facebook dostępny jest niemal na całym świecie. Pokonał granicę i łączy ludzi, ale wciąż problemem jest język. Połowa użytkowników serwisu mówi w języku innym niż angielski. Teraz może się to zmienić.

Facebook wprowadzi narzędzie, które umożliwi publikację wpisów w wielu językachfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Dotychczas prowadzenie strony na Facebooku skierowanej do międzynarodowej grupy odbiorców było problematyczne. Administrator strony albo musiał publikować długie posty w kilku językach albo tłumaczenie wpisu zmuszony był powierzyć wbudowanemu tłumaczowi Facebooka.

Czytaj więcej: Twitter inwestuje w zdjęcia, a Instagram zainteresował się słowem, czyli social media na opak

Jak możemy przeczytać w serwisie Tech Crunch, Facebook w piątek ogłosił, że wprowadzi funkcję, dzięki której publikowanie wpisów w kilku językach stanie się prostsze. Funkcja automatycznie przetłumaczy wpis na kilka języków, a czytelnikowi wyświetli tylko dopasowaną do niego wersję językową. Narzędzie w lutym przeszło do fazy testowej i zostało udostępnione niektórym właścicielom stron. Obecnie ma być dostępne również dla indywidualnych użytkowników.

Przetłumacz na 44 języki

www.techcrunch.com

www.techcrunch.com

Użytkownik indywidualny lub właściciel strony po skomponowaniu posta będzie mógł wybrać opcję „Opublikuj post w innym języku”. Po kliknięciu na button narzędzie wyświetli listę 44 dostępnych języków. Facebook umożliwi publikację treści w wielu językach, ale tylko jedna wersja językowa zostanie wyświetlona użytkownikowi. Wśród czynników, które o tym zadecydują znajdzie się lokalizacja oraz język, w którym użytkownik zazwyczaj publikuje treści.

Ponad językami

Obecnie na Facebooku działa mechanizm, który automatycznie tłumaczy wpisy jednak nie najlepiej radzi on sobie z nałożonymi na niego obowiązkami. Nowy mechanizm ma być jego poszerzeniem i ulepszeniem. Jak możemy się przeczytać na łamach Gazety Wyborczej, połowa użytkowników największego na świecie serwisu mówi w języku innym niż angielskim. Nowe narzędzie ma temu zaradzić i ułatwić komunikację społeczności Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail