X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pobierz, a następnie oglądaj film z Facebooka w trybie offline – portal testuje nowe narzędzie

Pobierz nagranie z Facebooka wtedy, kiedy jesteś podłączony do sieci Wi-Fi i odtwarzaj je dowolną ilość razy w dowolnym miejscu bez zbędnego "zżerania" danych komórkowych. Facebook rozpocznie testy takiej możliwości.

Pobierz, a następnie oglądaj film z Facebooka w trybie offline – portal testuje nowe narzędziefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Za trzy dni Facebook rozpocznie testy nowej, ciekawej i przydatnej funkcji. Portal Tech Crunch podał informację, że największy na świecie serwis społecznościowy chce swoim użytkownikom udostępnić możliwość pobrania nagrania i następnie oglądania go w trybie offline. Bez zbędnego tracenia danych komórkowych, pytanie tylko czy narzędzie będzie w ogóle dostępne w Europie?

Faza testowa

Do testów nowej funkcji wybrana została jedynie mała grupa użytkowników Facebooka w Indiach. Serwis swoją decyzję wytłumaczył w wiadomości mailowej przesłanej do dziennikarza serwisu Tech Crunch. Użytkownicy Facebooka w Indiach zostali wybrali do przetestowania nowej funkcji, ponieważ Indie są miejscem gdzie dane komórkowe są kosztowne, a dostęp do Internetu jest ograniczony.

Pobranie i zapisanie

Celem nowej funkcji ma być możliwość pobrania filmu wtedy, kiedy jesteśmy podpięci do sieci Wi-Fi, a niekoniecznie wykorzystywanie swoich cennych danych komórkowych. Facebook zaplanował ekspansję wideo, ale musi najpierw pokonać napotkane po drodze przeszkody. Jedną z nich są właśnie wysokie koszty danych komórkowych oraz słabe podłączenie do sieci. Przynajmniej, w niektórych częściach świata.

Cel testów

www.techcrunch.com

www.techcrunch.com

Celem fazy testowej ma być sprawdzenie czy możliwość pobierania filmów nie jest nadużywana. Nagrania prawdopodobnie będą blokowane za pomocą aplikacji, tak aby nie były dostępne poza Facebookiem. Tylko nagrania, które pochodzą z facebookowych stron oraz prywatnych profili będą dostępne i możliwe do pobrania. Oczywiście, właściciel nagrania będzie mógł zrezygnować z tej opcji. Co więcej, możliwość zapisanie filmu nie będzie dotyczyć nagrań reklamowych.

To tylko pogłoski

Facebook nie udostępnił bardziej konkretnych informacji. Nie wiadomo, kiedy funkcja, jeśli przejdzie pozytywnie testy, zostanie udostępniona użytkownikom oraz czy będzie ona dostępna we wszystkich rejonach świata czy może tylko w tych gdzie problem podłączenia do sieci jest wysoki.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail