X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat się zmienia – koniec z ulotnością snapów dzięki opcji “Wspomnienia”

Właśnie czegoś takiego brakowało Snapchatowi. Wprowadzi on narzędzie "Memories", dzięki któremu użytkownik będzie mógł przeglądać swoje stare snapy i dzielić się nimi ze swoją rodziną i znajomymi.

Snapchat się zmienia – koniec z ulotnością snapów dzięki opcji “Wspomnienia”https://www.youtube.com

reklama


Co jest najbardziej charakterystyczną rzeczą dla Snapchata? Oczywiście, ulotność zdjęć. To dzięki temu aplikacja zyskała tylu fanów na całym świecie. Jednak teraz robi „ukłon” w stronę starszych osób i Snapchat umożliwi zapisywanie snapów w zakładce „Wspomnienia”, które później będzie można dowolnie przeglądać i dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

Pudełko wspomnień

https://www.youtube.com

https://www.youtube.com

Funkcja „Memories” ma uczynić Snapchata aplikacją, w której przechowywać można wspomnienia, a następnie dzielić się nimi i przede wszystkim zatrzymać je na dłużej niż jedyne 24 godziny. Ponadto użytkownik Snapchata dzięki wyszukiwarce będzie mógł szybko i prosto odszukać snapy, które na przykład zostały zrobione podczas podróży.

Jak zachować wspomnienia?

Po zrobieniu snapa należy wybrać opcję, która dotychczas umożliwiała pobranie zdjęcia i zachowanie je w pamięci telefonu. Button zostanie zamieniony na przycisk, który również zachowa snapa, ale w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu w aplikacji. Aby przejrzeć zapisane wspomnienia należy przeciągnąć ekran z dołu do góry, a wówczas odsłoni się przed nami historia pełna wspomnień.

Sortowanie wspomnień

Snapchat ”Wspomnienia” wyposażył w kilka przydatnych funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość wyszukiwania zdjęć. Jeśli chcemy na przykład zobaczyć snapy zrobione w czasie podróży na Hawaje, wówczas wystarczy, że wpiszemy tę frazę, a wyświetlą nam się jedynie pożądane przez nas snapy. Co więcej, jeśli chcemy dane wspomnienie zachować tylko dla siebie, wówczas po wybraniu opcji „Move to My Eyes Only” i zabezpieczeniu snapa kodem będzie on dostępny tylko dla nas.

Już od przyszłego miesiąca

Zakładka „Memories” zacznie być sukcesywnie udostępniania w przyszłym miesiącu. Na początku możliwość jej wypróbowania będą mieli użytkownicy telefonów z systemem iOS. Kiedy zapisywanie snapów zostanie udostępnione, każdy użytkownik zostanie o tym powiadomiony w wiadomości na chacie wysłanej przez zespół Snapchata.

Ukłon w stronę starszych

Najprawdopodobniej możliwość zapisywania snapów jest ukłonem w stronę starszych osób, które miały spore wątpliwości względem aplikacji, której celem jest robienie i przesyłania zdjęć, ale już nie ich zapisywanie. Uruchomienie „Memories” może być przełomowym krokiem Snapchata, który jednocześnie zachowa swoją charakterystyczną cechę, ale z drugiej strony zbliży się do osób starszych niż 25 lat.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail